Zwycięstwo w derbach powiatu!

Igloopol Dębica: Flasza – Chmiel, Socha, Sujdak, Brzostowski – Kucharski, Ksiąźek (Dzięgiel 46"), Micek (CHmura 69"), Machnik (Stefanik 90") – Pisarek, Ferenc (Siwula 71")

Rzemieślnik Pilzno: Ormiański – Hajec, Lorek, Popiela, (Asseh 74"), Mikulski – Łapa, Tragarz, Mitek, W. Mędrek (Zalasiński 46"), – T.Nowak (Lesiak 46"), Szewczyk (Podlasek 46")

W spotkaniu o mistrzostwo IV ligi Igloopol pokonał na własnym boisku druźynę Rzemieślnika. Walki nie moźna odmówić ani jednej, ani drugiej druźynie. Mecz dostarczył zebranym kibicom wielu emocji. Brakowało tylko większej ilości bramek.

W derbowym pojedynku zawodnicy z Dębicy i Pilzna walczyli zaciekle o korzystny dla siebie wynik. Kilka sytuacji zarówno Rzemieślnika jak i Igloopolu mogło się podobać zebranym na stadionie kibicom.

Jedyna bramka w spotkaniu padła po strzale Pisarka. Takiego gola fani biało-niebieskich dawno nie widzieli. Damian Socha podał piłkę do stojącego tyłem do bramki Sebastiana Pisarka. Ten obrócił się z piłką i oddał strzał na bramkę Rafała Ormiańskiego, który za wszelką cenę próbował go obronić. Niestety dla Pilżnian piłka wpadła do siatki.

Goście próbowali odrabiać straty, ale bez rezultatu. W II połowie Dawid Łapa mógł swoim strzałem zaskoczyć Grzegorza Flaszę. Z rogu boiska posłał piłkę w stronę bramki, ale ta odbiła się od słupka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć obie druźyny atakowały bez przerwy.

Najpierw Łukasz Ferenc i Pisarek z Igloopolu, potem Jacek Mitek z Rzemieślnika, który potęźnie huknął w poprzeczkę. Piłka odbiła się od niej, a następnie od murawy. Zawodnicy Rzemieślnika usiłowali przekonać sędziego, źe piłka przekroczyła linie bramkową, ale ten podtrzymał swoją decyzję.

Pozostałe wyniki 10 kolejki:

Błękitni Ropczyce 0-0 Lechia Sędziszów Małopolski

Pogoń Leźajsk 2-0 Strumyk Malawa

Kolbuszowianka Kolbuszowa 1-0 Sokół Nisko

Żródło: Obserwator Lokalny, www.90minut.pl