Wygrywamy z Wółczanką

W środowe popołudnie zmierzyliśmy się ze spadkowiczem z III ligi Wółczanką Wółka Pełkińska. Po nieciekawym widowisku wygrywamy z przewagą jednej bramki.

Igloopol Dębica – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (1:1)

Bramki: Adrian Brzostowski (32), Igor Tarała (71) – Kacper Benc (36)

Igloopol: Psioda – Cyran (65. Jaszcz), Brzostowski (81. Kornaś), Mendalka, Wiszyński, Stefanik, Tarała, Wojtyło (84. Cyganowski), Okoń (58. Cieśla), Leśniak, Drobot.

Wółczanka: Krasopolskyi (72. Majewski) – Gliniany, Vakhovych (81. Kruk), Ivaniuk, Kędzior, Makarski (72. Kubrak), Pietluch (72. Olejarka), Benc (81. Szczepanik), Harapko, Sasano, Michalski.

Żółte kartki: Cyran, Makarski, Szczepanik, Tarała

Czerwona kartka: Olejarka (2x żółta 91 minuta)

Sędziował: Albin Kijowski z Krosna

Piłkarze Igloopolu dobrze weszli w mecz i zepchnęli Wółczankę do głębokiej defensywy przez co momentami goście bronili się całą jedenastką na własnej połowie. Pomimo przewagi widoczne były liczne błędy w podaniach, których goście nie potrafili zamienić choćby na akcję z kontry. Wynik spotkania po podaniu od Karola Wojtyło otworzył Adrian Brzostowski w 32 minucie gry. Po stracie bramki piłkarze z Wółki Pełkińskiej przejęli inicjatywę i już w 36 minucie odrobili ją za sprawą Kacpra Benca. Zdobyta bramka dała wiatr w żagle gościom i mecz wyrównał się. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa to praktycznie kopia pierwszej. Morsy pomimo przewagi nie potrafili zamienić jej na kolejne trafienia, zaliczając masę niedokładnych podań. Tym razem jednak goście potrafili kilka razy zagrozić bramce Psiody, na szczęście nieskutecznie. Gola na wagę trzech punktów udało się zdobyć dopiero w 71 minucie, kiedy to Karol Wojtyło podał na około 11 metr do Igora Tarały a ten zmieścił futbolówkę w siatce. Pod koniec meczu dwie dobre sytuacje do podwyższenia miał Olek Drobot jednak obił raz jeden raz drugi słupek.

Zapis wideo:

Kolejny mecz piłkarze Igloopolu rozegrają na wyjeździe w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 zmierzą się z beniaminkiem LKS Skołoszów.