Pierwsza przegrana na własnym stadionie

Nie tak miało wyglądać sobotnie popołudnie. Morsy pomimo ambitnej gry przegrały z rezerwami Stali Rzeszów 1:2. Bramkę dla Igloopolu zdobył Aleksander Drobot.

Igloopol Dębica – Stal II Rzeszów 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Drobot 6, 1:1 Guedes 42-k., 1:2 Garcia 84.

Igloopol: Psioda – Wiszyński, Mendalka (85 Cyganowski), Wanat, Cyran (85 Cieśla), Drobot, Leśniak, Tarała (66 Kornaś), Wojtyło, Okoń – Brzostowski. Trener Łukasz Cabaj.

Stal II: Raciniewski – Evertz, Guedes, Pawłowski, Kaczor – Ofiara (63 Hałucha), Piotrowski, Souto (71 Krawczyk-Demczyk), Opalski (71 Kądziołka), Lorek (89 Buda) – Garcia. Trener Sławomir Szeliga.

Kartki żółte: Psioda, Wiszyński, Cyran, Drobot, Kornaś – Guedes, Pawłowski, Hałucha, Souto, Krawczyk-Demczyk, Opalski

Kartki czerwone: Pawłowski 95 (druga żółta)

Sędziował: Ciak ze Stalowej Woli.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Igloopolu bo już w 6 minucie gry Aleksander Drobot zza pola karnego mocnym strzałem pokonał Raciniewskiego. Niewiele później podwyższyć wynik mógł Igor Tarała jednak jego strzał trafił w słupek. Po rzucie rożnym do remisu mógł doprowadzić Daniel Pawłowski jednak Łukasz Psioda obronił jego strzał. Następnie dwie dogodne sytuacje do podwyższenia miał Adrian Brzostowski jednak piłka lądowała poza bramką lub w rękach bramkarza Stali. W 40 minucie gry z kontry zaatakowali goście, Jakub Lorek dostał długą piłkę od kolegi z zespołu po czym znalazł się sam na sam z Psiodą, który to usiłował wybić piłkę ręką zaraz sprzed głowy gracza gości. Sędzia uznał to za faul i wskazał na „wpano”, karnego na bramkę zamienił Guedes. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa rozgrywała się w większości w środku pola. Goście w 84 minucie gry doprowadzili do wygranej po tym jak Mikołaj Krawczyk-Demczyk wyłożył piłkę Manuelowi Garcii, a ten z bliska wpakował ją do siatki Psiody. Ostatnie minuty gry to ciągłe ataki gospodarzy, które niestety nie przyniosły zmiany wyniku meczu. W jednej z ostatnich akcji faulowany w polu karnym był Brzostowski jednak sędzia widział to inaczej i nie podyktował karnego.

Zapis wideo meczu:

Kolejny mecz to wyjazdowe spotkanie z Legionem Pilzno. Derby powiatu dębickiego odbędą się w sobotę 24 września o godzinie 13:00.