Igloopol Dębica – Lechia Sędziszów Młp. 2:0 (1:0)

1:0 Kucharski 44 min.

2:0 Pisarek 70 min.

Igloopol: Flasza – Brzostowski, Długosz, Chmiel, Ksiąźek (88 min. Mitan), Micek, Kucharski, Machnik, Dzięgiel (85 min. Charchut), Więcek (75 min. Ferenc), Pisarek

Fotki!

W dzisiejszym dniu Morsy odniosły pewne zwycięstwo nad Lechią Sędziszów Małopolski, które jest tym cenniejsze, źe zostało wywalczone pomimo niemałych problemów kadrowych w druźynie Igloopolu. Wystarczy wspomnieć, źe z tradycyjnego kwartetu obrońców (Socha, Stefanik, Sujdak, Chmiel) w meczu zagrać mógł tylko ten ostatni, a poza Ferencem na ławce rezerwowych zasiedli Charchut i Mitan, którzy dwie godziny wcześniej grali swój mecz juniorów starszych w Jarosławiu. Pomimo przeciwności losu ambitni dębiczanie sprostali wyzwaniu i ograli gości z Sędziszowa Małopolskiego.

Pierwsza połowa była wyrównana, a nawet zarysowała się optyczna przewaga Lechii, gdyź w szeregach Igloopolu widoczny był brak zgrania spowodowany przede wszystkim tym, źe po raz pierwszy dębiczanie musieli zagrać jedynie trójką obrońców. Najlepszą okazję do zdobycia gola goście mieli w 29 min. gdy w sytuacji sam na sam udanie interweniował Flasza. W 44 min. niefrasobliwość obrońców Lechii wykorzystał Kucharski, który przejął bezpańską piłkę i technicznym strzałem dał naszej druźynie prowadzenie.

Na początku drugiej połowy ponownie świetnie interweniował Flasza, który w 49 min. wybronił strzał z rzutu wolnego z około 18 metrów. Był to ostatni celny strzał gości, a od tego czasu piłkarze Igloopolu zdecydowanie dominowali na boisku przewyźszając sędziszowian wyszkoleniem technicznym i przygotowaniem kondycyjnym. Konsekwencją przewagi Morsów była bramka Pisarka (piąta w sezonie), który z ziemną krwią ograł bramkarza gości po świetnym zagraniu Brzostowskiego.

Po dzisiejszym zwycięstwie Igloopol ma 20 pkt. i wraz z Błękitnymi Ropczyce zajmuje ex aequo 6-7 miejsce w tabeli.

Kolejna szansa na poprawę dorobku punktowego to sobotnie spotkanie z Sokołem w Nisku.