Niedzielny egzamin dojrzałości

W najbliźszą niedzielę o godzinie 14.00 Igloopol Dębica podejmować będzie na własnym stadionie przedostatnią druźynę w ligowej tabeli – Lechię Sędziszów Małopolski.

Gracze Morsów są zdecydowanymi faworytami niedzielnej konfrontacji, lecz o zwycięstwo z pewnością nie będzie łatwo, gdyź spodziewać się naleźy źe goście bronić będą dostępu do własnej bramki w zasadzie całym zespołem. Mecz z Lechią to swoisty test dojrzałości dla młodych dębiczan, którzy powinni swoim fanom udowodnić źe mecze z outsiderami rozgrywek potrafią rozstrzygać na własną korzyść.

O tym źe mecze z outsiderami rozgrywek nie zawsze muszą być spacerkiem przekonał mecz z Koroną Rzeszów, gdy na zakończenie rundy jesiennej 2007/2008 Igloopol tylko zremisował z ostatnim zespołem w tabeli. Tym niemniej, druźyna Lechii Sędziszów Młp. jest w obecnym sezonie synonimem "katastrofy", o czym świadczy blamaź w Przemyślu (0:8 z Czuwajem) czy poraźka u siebie z Sokołem Nisko, dla którego były to pierwsze punkty w sezonie. Zresztą w 6 meczach wyjazdowych sędziszowianie przegrali aź 5 razy, tracąc aź 22 bramki, co daje średnią 3,67 straconej bramki na mecz. Biorąc powyźsze pod uwagę nie sposób jest nie liczyć na to, źe w niedzielę około godz.16-tej do konta punktowego Morsów dopiszemy kolejne 3 "oczka".

Inne spotkania 13 kolejki:

Czarni Jasło – Sokół Nisko 0:1

Pogoń Leźajsk – Czuwaj Przemyśl 1:0

Siarka Tarnobrzeg – Rzemieślnik 4:3

JKS Jarosław – Strumyk Malawa 4:1

Stal Sanok – Zryw Dzikowiec 4:0

Źurawianka – Polonia Przemyśl 1:3

Kolbuszowianka Kolbuszowa – Błękitni Ropczyce 1:1

Żródło: własne, 90minut.pl