Igloopol tuź za podium !

W dniu 04.05.2011r. w Łodzi odbyły się klubowe mistrzostwa Polski organizowane przez Danone Nations Cup. W całym turnieju brało udział ponad 200 klubów z całej Polski. Jak juź wcześniej informowaliśmy Morsiki z rocznika 1999 wygrali eliminacje w Stalowej Woli póżniej w półfinale w Lublińcu. W finałach w Łodzi brało udział 16 najlepszych klubów z Polski. Morsiki w swojej grupie trafili na Olivię Gdańsk, Białą Podlaską oraz Lwy Gdańsk
(Lechia Gdańsk). Po rozegraniu trzech spotkań z tymi zespołami , Igloopol w grupie zajął drugie miejsce remisując wszystkie mecze Olivia Gdańsk 0 – 0 Igloopol Dębica, Lwy Gdańsk 0 – 0 Igloopol Dębica, Biała Podlaska 1 – 1 Igloopol Dębica (Aleksander Drobot). Do dalszych faz grupowych awansowały wszystkie zespoły z grupy mierząc się kolejno 1 z 4, 2 z 3. Igloopol Dębica trafił na zespół z Dolnego Śląska z którym mecz zakończył się wynikiem 0 – 0 w karnych wygrał Igloopol 6 – 5 i awansował do 8 – najlepszych zespołów turnieju.

W walce o półfinał spotkali się z Wartą Poznań w którym zremisowali 0 – 0 a w karnych lepsi okazali się zawodnicy z Wielkopolski wygrywając 3 – 2. Tak więc w całym turnieju Morsiki zajęli miejsce od 5 do 8. W rozegranych meczach nasi młodzi zawodnicy mierzyli się z najlepszymi zespołami z Polski w rozegranych przez nich meczach nieustępowali swoim kolegom z innych klubów a wręcz przeciwnie, mieli przewagę w grze, były sytuacje sam na sam, poprzeczki. O dobrym występie moźe świadczyć iź w pięciu rozegranych meczach pięć kończyło się wynikami remisowymi, a rzuty karne to juź loteria. Tak więc rocznik 99 Igloopol Dębica moźe z powodzeniem rywalizować z kaźdym zespołem z kraju z tego rocznika. Bardzo duźy wkład w ten sukces ma trener Piotr Drobot. Powodzenia w dalszej pracy z młodzieźą , a chłopcom dalszych sukcesów na boiskach. Zespół występował w składzie: Adrian Lada, Krystian Dybowski, Adrian Kajpust, Karol Wiszyński, Bartek Jaszcz, Filip Baran, Przemek Syniec, Luigi Manzo, Patryk Pierzchała, Sebastian Wanat, Patryk Zygmunt, Aleksander Drobot.