Ikarus Tuszów Narodowy – Igloopol Dębica 0:2 (0:0)

0:1 Hendzel 58 min.

0:2 Sujdak 65 min.

Ikarus: Polak – Kosiński, Dudajek, Kardyś, Kotula, Gruszka, Gozdecki, Witkowski, Hadam (85.W. Hyjek), Wójciak, T. Hyjek.

Igloopol: Psioda – Mitan, Sujdak, Długosz (70.Siwula), Mitręga, Hendzel (73.Więcek), Machnik (75.Ziarko), Socha, Brzostowski, Dzięgiel (37.Skarbek), Pisarek

Igloopol Dębica na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek dębickiej okręgówki zapewnił sobie awans do IV ligi. Zespół trenera Jacka Klisiewicza  wygrał wczoraj na wyjeżdzie 2:0 z Ikarusem Tuszów Narodowy. Morsy tym samem utrzymały sześciopunktową przewagę nad Błękitnymi Ropczyce (Igloopol ma lepszy bilans bezpośrednich meczy) i mogą juź otwierać szampany!

Z powodu remontu stadionu Ikarusa mecz był rozgrywany na boisku w Brzyściu.

Igloopol rozpoczął ten mecz bardzo nerwowo, spory wpływ na to miała  na pewno stawka meczu, jak i ogromny upał. Pierwszą grożną akcję Igloopol przeprowadził w 6 minucie. Lewą stroną przedarł się Machnik, wrzucił piłkę w pole karne do Pisarka, a ten głową uderzył obok bramki. Na kolejną ciekawą akcje musieliśmy czekać do 30 min. kiedy to Hendzel za długo zwlekał z zagraniem do Dzięgla i sytuację diabli wzięli. Minutę póżniej Socha wygrał głowę w polu karnym, piłka spadła pod nogi Brzostowskiego, który z 8 metrów strzela tuź obok słupka. W 35 min. gospodarze przeprowadzają grożną kontrę, Psioda broni nogami. Pięć minut przed przerwą od utraty bramki ratuje nas poprzeczka. Do końca pierwszej połowy wynik juź nie ulega zmianie.

W drugiej części spotkania na boisku widzimy juź inny Igloopol, nasi piłkarze zagrali szybciej, składniej i z większą wiarą we własne umiejętności. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na prowadzenie Igloopol mógł w 47 min. wyprowadzić Pisarek, jednak jego soczysty strzał z 25 metrów na róg paruje Polak.  Morsy co rusz stwarzają sobie dogodne okazje do zdobycia bramki. W 58 min. piłkę w środku boiska przechwycił Socha, zagrał do Długosza, który podciągną ja 20 metrów i wrzucił na prawe skrzydło do Hendzla, a ten płaskim strzałem otworzył wynik meczu. W 65 min. rzut wolny z linii środkowej boiska mocno bije Sujdak, Pisarek naciska interweniujacego bramkarza, a ten mija się z piłką która ku zdziwieniu wszystkich wpada do bramki, 2:0 dla Igloopolu. Dwie minuty póżniej ciekawą akcję przeprowadzają Hendzel z Machnikiem, jednak tego drugiego w ostatniej chwili blokują obrońcy. W 70 min. strzał Pisarka z 20 metrów broni Polak. Z gospodarzy zeszło juź całkiem powietrze, widać pogodzili się juź z poraźką. W 75 min. idealną okazję marnuje „Pisar”, po minucie Hendzel strzela z 10 metrów wysoko nad poprzeczką. Dziesięć minut póżniej akcję lewą strona wyprowadził Mitan, zagrał do Pisarka, a ten wypuścił w uliczkę Wiecka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem  nie potrafił zdobyć bramki. Do końcowego gwizdka wynik meczu nie uległ juź zmianie i Igloopol wygrał kolejny mecz, pieczętując tym samem awans do IV ligi…