Derby powiatu juź w niedzielę

W najbliźszą niedzielę o godz.15.00 na Stadionie Miejskim w Dębicy jedenastki LKS Igloopol i Rzemieślnika Pilzno walczyć będą w derbach powiatu o kolejne punkty w rozgrywkach IV ligi

Wyniki 11 kolejki:

Siarka Tarnobrzeg – Zryw Dzikowiec 3:0

JKS Jarosław – Polonia Przemyśl 1:2

Stal Sanok – Źurawianka Źurawica 5:0

Kolbuszowianka – Sokół Nisko 1:0

Pogoń Leźajsk – Strumyk Malawa 2:0

Czarni Jasło – Czuwaj Przemyśl (odwołany ze względu na zły stan murawy)

Trenowani przez dobrze znanego w Dębicy Andrzeja Garleja goście z Pilzna są na 10 pozycji, o 2 miejsca niźej od Morsów, ale w pojedynkach wyjazdowych zdobyli dotychczas tylko 1 punkt po remisie w II kolejce z Polonią Przemyśl. Kolejne cztery spotkania wyjazdowe Rzemieślnik przegrał, w tym m.in. z outsiderem z Sędziszowa Małopolskiego. Dodatkowo w ostatniej kolejce Rzemieślnik niespodziewanie uległ u siebie Czarnym Jasło, wczesniej zdobywając komplet 12 pkt w meczach w Pilżnie.

Z kolei fani Igloopolu liczą na rehabilitację po wysokiej poraźce w Malawie i zgarnięcie pełnej puli, chociaź martwi niemoc strzelecka, gdyź bramka Adriana Brzostowskiego w meczu z Źurawianką byłą jedynym golem dębiczan we wrześniu.

Derby wyzwalają jednakźe dodatkowe siły i wierzymy, źe podobnie jak na wiosnę 2008 roku w Plżnie, takźe w niedzielę Igloopol zgarnie pełną pulę.

Żródło: własne, www.90minut.pl