FIFA wykluczy nas z MŚ!

Jeśli do poniedziałku do godz. 18. kurator nie zostanie wycofany z PZPN-u reprezentacja Polski nie będzie mogła zagrać meczów z Czechami i Słowacją w ramach eliminacji do MŚ 2010 r. Pismo z taką grożbą przysłał godzinę temu do Warszawy prezydent FIFA Joseph Blatter.

Treść pisma odczytał przed chwilą na konferencji prasowej przy Miodowej rzecznik związku Zbigniew Kożmiński.

"Aby moźliwe było rozegranie meczów Polska – Czechy 11 pażdziernika i Słowacja – Polska 15 pażdziernika władze PZPN muszą zostać przywrócone. Kurator musi być odwołane do poniedziałku 6 pażdziernika do godz. 18. FIFA będzie wdzięczna PZPN-owi za oficjalne poinformowanie władz państwowych o stanowisku FIFA."

Pismo podpisał Joseph Blatter, prezydent FIFA. Kopię otrzymał teź Michel Platini, prezydent UEFA.

– Sytuacja jest naprawdę krytyczna – powiedział wiceprezes PZPN-u Jerzy Engel, który zastępuje przebywającego na Białorusi prezesa Michała Listkiewicza.

FIFA tak ostro zareagowała na poniedziałkową decyzję Trybunału Artbitraźowego przy PKOl o wprowadzeniu do PZPN-u kuratora Roberta Zawłockiego. Trybunał wprowadził kuratora na wniosek ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego.

FIFA nigdy nie patyczkuje się, gdy rządy państw próbują ingerować w struktury piłkarskie. Zareagowała ostro, gdy półtorej roku temu kuratora wprowadził minister Tomasz Lipiec (po rozmowie Blattera z prezydentem Lechem Kaczyńskim kuratela zniknęła). Tupnęła nogą, gdy w lutym hiszpański rząd próbował zrobić porządek w federacji (natychmiastowa grożba o wykluczeniu z międzynarodowych rozgrywek). Gdyby rząd Hiszpanii nie ustąpił, mistrzem Europy byłby ktoś inny, a nie ekipa Luisa Aragonesa. Wcześniej Blatter zawiesił na kilka dni Greków. Na kilka dni, bo rząd się wycofał z interwencji w krajowy związek piłkarki. Teraz źółtą kartkę pokazano Polsce. Jeśli Zawłocki nie zostanie wycofany, w poniedziałek zobaczymy czerwoną.

Żródło: www.interia.pl