Czas dublerów? Kolejny mecz w sobotę

W sobotę 12 września o godz.16-tej piłkarze Igloopolu rozegrają w ramach 6 kolejki IV ligi podkarpackiej mecz z kolejnym beniaminkiem – LZS Turbią. Morsy w tegorocznych rozgrywkach prezentują się wyśmienicie, zwaźywszy źe jedynie lider z Targowisk zgromadził więcej punktów. 4 zwycięstwa (w tym trzy z rzędu) z pewnością robią wraźenie, ale pamiętajmy źe w kolejnym meczu biało-niebiescy zagrają znacznie osłabieni.

W wyniku otrzymanych czerwonych kartek nie wystąpią Filipek i Pisarek a za czwartą źółtą kartkę pauzuje Janasiewicz. Gdy przypomnimy źe z urazami od meczu z Zaczerniem zmagają się Saletnik i Siwula, to w zasadzie połowa podstawowego składu gospodarzy złoźona będzie z graczy rezerwowych. Czy będzie to osłabienie? Niekoniecznie, bo śledząc w obecnym sezonie ambicję kaźdego z graczy Igloopolu, który pojawia się na boisku moźemy być pewni źe walczyć będą ze wszystkich sił o kolejną zdobycz punktową.

Goście z Turbi rozpoczęli sezon od dwóch gładkich poraźek, ale w trzech kolejnych meczach nie zanotowali poraźki (zwycięstwo z Wisłokiem, remisy z Zaczerniem i z Błękitnymi) co pokazuje na zwyźkę formy beniaminka. Tym niemniej faworytem sobotniej konfrontacji będzie Igloopol, który plasuje się znacznie wyźej w tabeli, a doświadczenie ligowe naszych zawodników powinno procentować w meczach z druźynami, które przez kilka ostatnich sezonów grały jedynie na poziomie ligi okręgowej.

Inne mecze 6 kolejki:

Źurawianka – Sokół Nisko

Strumyk Malawa – Rzemieślnik Pilzno

Partyzant Targowiska – Polonia Przemyśl

Wisłok Wiśniowa – Pogoń Leźajsk

KS Zaczernie – Orzeł Przeworsk

Błękitni Ropczyce – MKS Kańczuga

JKS Jarosław – Kolbuszowianka Kolbuszowa

żródło: własne, 90minut.pl