Zwycięstwo w ostatniej chwili! Igloopol – Źurawianka 1:0!

1:0 Adrian Brzostowski (89 min)

Relacja z dzisiejszego meczu musi być determinowana korzystnym wynikiem osiągniętym przez graczy Igloopolu, aczkolwiek faworyzowani gospodarze z trudem ograli gości z Źurawicy zapewniając sobie zwycięstwo w samej końcówce spotkania. Przywołać naleźy jednak w tym miejscu starą piłkarską maksymę, źe lepiej jest zdobyć trzy punkty po słabszym meczu niź po koncertowej grze zremisować lub przegrać.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się głównie w środku pola z przewagą Źurawianki, której gracze dość łatwo dochodzili do pola karnego Igloopolu i próbowali zaskakiwać Flaszę strzałami z dystansu. Bramkarz dębiczan nie dał się jednak zaskoczyć, chociaź naleźy zauwaźyć, źe strzały gości były dość anemiczne i oddawane głównie w środek bramki. Gospodarzom nie wychodziło w pierwszych 45 minutach w zasadzie nic, czego skutkiem było to, źe nie oddali w I części meczu źadnego strzału na bramkę Laska.

W drugiej połowie meczu Źurawianka przestała grać otwartą piłkę, cofnęła się na własną połowę i w zasadzie nie zagroziła ani razu bramce gospodarzy. Trudno wyjaśnić czy zmiana taktyki gości była celowym posunięciem trenera czy teź skutkiem gry w upalną pogodę, ale widać było źe goście nastawili się na wywiezienie z Dębicy remisu. Tymczasem gracze Morsów ambitnie walczący o zgarnięcie pełnej puli zaczęli wreszcie stwarzać sytuacje podbramkowe. W 67 min. w sytuacji sam na sam Dymek zamiast strzelać z dosyć ostrego kąta podawał niecelnie do Pisarka. W 76 min. najpierw Chmiel strzałem z dystansu a kilkanaście sekund póżniej Pisarek głową próbowali zaskoczyć Laska, który wyszedł jeszcze wtedy z opresji obronną ręką. W ostatnich 10 minutach gra toczyła się juź tylko na połowie gości, którzy ewidentnie grali na czas leźąc na boisku po kaźdym zetknięciu czy zderzeniu z dębiczanami. Kunktatorstwo Źurawianki zostało ukarane w przedostatniej minucie, gdy Brzostowski z zimną krwią wykończył akcję całego zespołu pokonując bramkarza gości technicznym strzałem.

Inne wyniki:

Pogoń Leźajsk – Stal Sanok 1:2

Siarka Tarnobrzeg – JKS Jarosław 2:1

Czarni Jasło – Polonia Przemyśl 1:2

Błękitni Ropczyce – Zryw Dzikowiec 1:1

Lechia Sędziszów – Rzemieślnik Pilzno 3:1

Kolbuszowianka – Czuwaj Przemyśl 3:0

Sokół Nisko – Strumyk Malawa 0:2