Zawodnicy Igloopolu wicemistrzami Polski

Wychowankowie naszego klubu: Jakub Persak ( rocznik 2000 ), Bartek Ciepiela ( rocznik 2001 ) oraz Patryk Barszcz ( rocznik 2000, od roku zawodnik Resovii Rzeszów ) jako reprezentanci Podkarpacia  wzięli udział w Turnieju o Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego rozgrywanym na stadionie OSiR w Policach zdobywając wraz z drużyną srebrny medal, a ustępując pola jedynie reprezentacji Mazowieckiego ZPN opartego w dużej mierze na zawodnikach Legii Warszawa, co też ma swoją wagę i wymowę.

Sukces naszych chłopców jest tym większy, iż zawody zaliczane są jako oficjalne Mistrzostwa Polski do lat 14.

Do tej pory tytułem Mistrzów Polski w młodszych kategoriach wiekowych mogli pochwalić się jako jedyni w Dębicy młodsi klubowi koledzy naszych tegorocznych srebrnych medalistów tj. chłopcy z rocznika 2004, którzy w zeszłym roku stanęli na najniższym stopniu podium w Turnieju Deichmanna.

Warte podkreślenia jest również to, że nasi chłopcy są podstawowymi zawodnikami Kadry Podkarpacia i w turnieju począwszy od eliminacji, aż po mecz finałowy występowali na boisku w pełnym wymiarze czasowym.

Kilkuletnia ciężka praca Szkółki Piłkarskiej Igloopolu wyraźnie zaczyna przynosić efekty. Nie tak dawno swoje pierwsze powołanie do Reprezentacji Polski U-15 otrzymał Aleksander Drobot, Patryk, Bartek i Jakub jako na razie reprezentanci Podkarpacia wracają z Mistrzostw Polski ze srebrnymi medalami, a znane kluby już  jakiś czas temu pytały o nich zapraszając do swoich szkółek na testy. W kolejce na swoją szansę czaka jeszcze kilku młodych chłopców z Igloopolu, którzy też już reprezentują Podkarpacie.

Sporą rolę w tym, że nasi zawodnicy są dostrzegani przez skautów z większych bardziej renomowanych klubów odgrywa nie tylko to, że chłopcy dzięki ciężkiej pracy w klubie dostają się do Kadry Podkarpacia, ale jako zawodnicy Igloopolu uczestniczą w wielu dużych, znanych i cenionych turniejach piłkarskich.

Zapytaliśmy Jakuba Persaka jednego z bohaterów tego prestiżowego turnieju o wrażenia z zawodów oraz o to jak smakuje srebrny medal?

– Srebrny medal smakuje wspaniale, to duży sukces mój i całej drużyny, choć oczywiście szkoda, że nie udało się zdobyć złota. Z medalu cieszę się jednak podwójnie, bo niewiele brakowało a nie zagrałbym na tych zawodach, gdyż na tydzień przed doznałem kontuzji, a to że mogłem tam wystąpić zawdzięczam fizjoterapeucie Panu Jurkowi Podgórskiemu za co mu bardzo dziękuję.

Turniej finałowy:Grupa A

Podkarpacki ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 2:0 (1:0)

Podkarpacki ZPN – Dolnośląski ZPN 5:2 (1:2)

Podkarpacki ZPN – Zachodniopomorski ZPN 2:0 (0:0)1. Podkarpacki ZPN……………3 9 9-2

2. Zachodniopomorski ZPN….. 3 6 9-5

3. Dolnośląski ZPN…………….3 3 5-9

4. Warmińsko-Mazurski ZPN…3 0 5-12Grupa B

1. Mazowiecki ZPN…………….3 9 6-2

2. Małopolski ZPN………………3 6 5-3

3. Śląski ZPN……………………3 3 5-7

4. Wielkopolski ZPN……………3 0 1-5Finał:

Podkarpacki ZPN – Mazowiecki ZPN 0:2Końcowa kolejność turnieju:

1. Mazowiecki ZPN

2. Podkarpacki ZPN

3. Zachodniopomorski ZPN

4. Małopolski ZPN

5-8. Śląski ZPN

5-8. Dolnośląski ZPN

5-8. Wielkopolski ZPN

5-8. Warmińsko-Mazurski ZPN