Igloopol rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.

W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 Morsy rozpoczęły oficjalne przygotowania do nowego sezonu. 

Na pierwszych zajęciach z nowym trenerem stawiło się 15 zawodników. Ze starego składu na murawę przy Sportowej wybiegli: Kamil Machnik, Adrian Brzostowski, Bartłomiej Bogacz, Krzysztof Chmiel, Grzegorz Chmura, Maciej Jędrzejczyk, Tomasz Nalepka, Łukasz Stefanik, Rafał Więcek i Łukasz Sędłak.

Z nowych twarzy w drużynie biało-niebieskich mogliśmy zobaczyć: Mateusza Kiecę, Kamila Brzostowskiego, Aleksandra Drobota, Bartka Dragułę i Dawida Łapę. 

Kieca i Brzostowski to zawodnicy którzy ukończyli wiek juniora. Drobot choć jest reprezentantem kraju do lat 15 pojawił się gościnnie w drużynie seniorów. Z pewnością będziemy go mogli oglądać w meczach juniorów starszych do których najprawdopodobniej zostanie przesunięty w tym sezonie. Bartek Draguła choć był obecny to niestety nie mógł dziś trenować. Z kolei Dawid Łapa czyli słynny ”Gira” jest dobrze znany kibicom Igloopolu, gdyż występował w naszej drużynie kilka lat temu, a na Sportową przyszedł teraz z Rzemieślnika Pilzna.

Nieobecni z powodów zawodowych lub prywatnych na dzisiejszym treningu to: Łukasz Psioda, Dominik Brandys ( kontuzja ), Damian Socha, Marcin Mitręga, Piotr Mikulski, Mateusz Oleksy, Paweł Micek, Piotr Syguła, Patryk Gaweł.

Do zespołu przymierzany był początkowo Dawid Rokita, który rozstał się z Izolatorem jednak najprawdopodobniej zagra ostatecznie w Wisłoce Dębica. Podobna sytuacja jest z naszym obrońcą Kacprem Rogowskim, który również szuka swojej szansy w III ligowej Wisłoce z którą rozpoczął treningi w dniu wczorajszym. W przyszłym tygodniu sytuacja obu zawodników powinna być już znana.

Po dwóch sezonach w V lidze o których wszyscy kibice Morsów woleliby zapomnieć oczekiwania co do nowego są ogromne i jeśli do tej pory o ewentualnym awansie w klubie mówiło się ze spokojem i bez niepotrzebnego stresu to teraz wszyscy nie mają wątpliwości, że awans być musi. Przemawia za tym wszystko, od zaangażowania kibiców po umiejętności piłkarzy.

Nowy, młody trener Saletnik z pewnością nie będzie miał łatwego zadania jeśli chodzi o tą właśnie presję. Dzisiejsze pierwsze zajęcia wyraźnie jednak pokazały, że do zadania jakie przed nim spoczywa podszedł bardzo poważnie i bez cienia niepewności. Zapytany o swoją opinię odpowiedział:

– Co mogę powiedzieć po pierwszym treningu? Pewne jest to, że chłopaki potrafią grać w piłkę. Czego zaś moim zdaniem brakuje tej drużynie? Na pewno brakuje solidności, dokładności, 100% zaangażowania. Za dużo jest niedbalstwa w najprostszych nawet zagraniach. To są podstawy, ale prawda jest taka, że po dzisiejszym treningu widzę, że praktycznie każdy element jest do poprawy. Potencjał jaki mamy jest ogromny. To nie jest też tak, że zawodnicy nie potrafią prosto kopnąć piłki. Po prostu za dużo jest bylejakości, a to sprawia, że w meczu piłka odskakuje, że jest niedokładnie dograna i kolega musi wykonać dodatkowy krok czy dwa, a to wszystko zwalnia akcję pozwalając doskoczyć przeciwnikowi i przeszkodzić nam w rozegraniu. Wszystko jest w głowach. Treningi mogą być najlepsze na świecie, ale jeśli zawodnik na nie nie będzie przychodził albo nie będzie się na nich przykładał, nie będzie mu zależało na tym by za każdym razem właściwie ustawić stopę i dokładnie zagrać do kolegi, by każde zagranie było lepsze od poprzedniego to nic nie osiągniemy.

Będziemy dużo nad tym pracować by ten wypracowany na treningach automatyzm przełożyć później na mecze, a z wynikami nie powinno być problemów.

Dużo będziemy też pracować nad taktyką, ale znów powtórzę…wszystko jest w głowach. Jeśli chłopaki mi nie pomogą i nie będą trenować to niestety w kilka osób nie da się pracować nad takimi sprawami jak ustawienie, odpowiednie przesuwanie się po boisku itd. W parę osób to możemy sobie pograć w ”dziadka”. 

Jestem jednak dobrej myśli i wiem, że będzie dobrze.

 

Poznaliśmy też sparingpartnerów z którymi rozegramy mecze kontrolne.

19.07. – Kolbuszowianka Kolbuszowa

26.07. – Jastrząbka Nowa

02.08. – Czarni Jasło

06.08. – Monis Bielowy

Godziny rozgrywania sparingów w związku z tym, że mogą ulegać jeszcze zmianie będziemy podawać na bieżąco.