Statystyki kibiców IGLOOPOLu w sezonie 2004/2005

Kibice IGLOOPOLu to jedna z największych pozytywnych niespodzianek w całej Polsce ! Dokonania wyjazdowe biało-niebieskich wielokrotnie podkreślała na łamach swojego czasopisma redakcja "To My Kibice". Nie licząc wiosennych derbów gdzie w roli gości zasiedli kibice IGLOOPOLu w liczbie 650 osób, najliczniejszy wyjazd biało-niebiescy zaliczyli do Pilzna (240 osób). Identyczna liczba kibiców wstawiła się w Jaśle, jednak trzeba podkreślić źe biało-niebieskich wspomagali kibice Czuwaju Przemyśl (8 osób). W całym sezonie 2004/2005 sympatycy biało-niebieskich nie zaliczyli zaledwie jednego wyjazdu (MKS Kańczuga, na meczu obecnych 5 kibiców Czuwaju Przemyśl). Statystyki wyjazdowe prowadzone przez cały sezony wyrażne udowadniają, źe kibice IGLOOPOLu są najliczniejszą ekipą wyjazdową na Podkarpaciu (reszty lig z całej Polski nie jestem obecnie w stanie sprawdzić). Na meczach wyjazdowych licząc wszystkie spotkania piłkarzy IGLOOPOLu, kibice tylko biało-niebieskich pojawiali się w liczbie 128,4 kibiców na mecz, natomiast wraz ze zgodami w liczbie 144 kibiców na mecz. Odrzucając po jednej skrajnie najwyźszej i najniźszej liczbie (taki sposób prowadzenia statystyk wydaje mi się o wiele wiarygodniejszy) to kibice IGLOOPOLu wspomagali swoich piłkarzy średnio w liczbie 104,2 kibiców na mecz, natomiast ze zgodami w liczbie 119,6 kibiców na mecz !
Dla porównania kibice Wisłoki licząc wszystkie mecze wyjazdowe wspomagali swoich piłkarzy w liczbie 135 kibiców, natomiast ze zgodami w liczbie 142 kibiców na mecz. Odrzucając po jednej skrajnej liczbie (derby i 0 w Nowej Sarzynie) kibice Wisłoki wspomagali swoich piłkarzy w liczbie 105 kibiców, a ze zgodami w liczbie 108 kibiców na mecz. Sumując wszystkie 4 statystyki liczbowe zarówno kibiców IGLOOPOLu jak i Wisłoki moźna wyliczyć, źe kibice IGLOOPOLu są od Wisłoki lepsi o dokładnie 2 kibiców ! (IGLOOPOL – 124,05 Wisłoka – 122,05).

Na forum strony kibice.net gdzie głos zabiera największa ilość "kumatych" kibiców w Polsce reprezentująca własne kluby, wszyscy jednoznacznie stwierdzili źe do wyjazdów nie powinno zaliczać się derbów ! A wyjazdy powinny być liczone tylko na mecze kos lub do większych miast… wychodząc na przeciw wyzwaniu postanowiłem ponownie sięgnąć po kalkulator. Na wyźej wymienionym forum kibice wymienili następujące miasta które moźna zaliczyć do wyjazdów w IV lidze grupy podkarpackiej: Sanok, Mielec, Nowa Sarzyna, Jarosław, Krosno, Rzeszów, Jasło, Tarnobrzeg

Wliczając wszystkie wyjazdy kibiców IGLOOPOLu do tych miast średnia wyjazdowa wynosi 120,125 kibiców na mecz, gdzie Wisłoka w tej klasyfikacji osiągnęła wynik 72,25 kibiców na mecz. Wliczając w te wyjazdy równieź zgody liczba IGLOOPOLu wynosi 132,375 kibiców na mecz, natomiast Wisłoki 73,25. Idąc na rękę biało-zielonym, którzy upierają się źeby mimo wszystko wliczać derby, liczby wyglądają następująco:

IGLOOPOL – sam: 175,6 kibica na mecz

Wisłoka – sama: 144 kibiców na mecz

IGLOOPOL – ze zgodami: 189,8 kibica na mecz

Wisłoka – ze zgodami: 154 kibiców na mecz

Wydaje mi się, źe teraz juź nie pozostawiłem źadnych złudzeń kto lepiej z dębickich druźyn jeżdził na wyjazdy ! IGLOOPOL ON TOUR !

Kibice Resovii Rzeszów wliczając tej ekipie dwa wyjazdy do Dębicy, oraz Tarnobrzeg, Sanok, Mielec, Jasło, Nową Sarzyne, Jarosław i Krosno to ich liczba wyjazdowa wynosi:157,125 kibiców na mecz. Biorąc pod uwage derby Dębicy to kibice IGLOOPOLu są najlepsi na Podkarpaciu, natomiast "bez" zajmują 2 miejsce.