Raport czwartoligowy – 29 kolejka

Najciekawszym wydarzeniem 29 kolejki piłkarskiej IV ligi były dębickie derby pomiędzy dwoma lokalnymi rywalami Wisłoką i Igloopolem. Było to 6 spotkanie obydwu zespołów, a 2 na szczeblu czwartoligowym. O tym meczu wszystkie gazety lokalne, regionalne a nawet ogólnopolskie w czarnej scenerii ukazały „piłkarskie święto w Dębicy” zapominając o zaciętej walce piłkarzy od pierwszych do ostatnich minut, oraz świetnym pokazie ultras na trybunach. Rzeszowska Policja dąźąc do zaprowadzenia porządku usiła siły w postaci gazów łzawiących, pałek, psów i broni gładkolufowej (strzelanie do kibiców Wisłoki) w kierunku głównie kibiców postronnych nie mających nic wspólnego w wywołanymi burdami (z potwierdzonych informacji, oraz z relacji świadków wynika, źe rozpędzony radiowóz policyjny wjechał w tłum wracających kibiców Wisłoki w konsekwencji czego jeden z nich został dotkliwie potrącony, radiowóz uciekł z miejsca wypadku ! – całej sytuacji zaprzecza rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Dębicy). Prawdziwą zabawę rzeszowscy policjanci urządzili sobie po meczu, robiąc obławe na osiedlu Słoneczna niczym z amerykańskich filmów akcji. Poza tym na stadionie zjawiło się około 7 tysięcy widzów, a nie jak podają portale internetowe oraz regionalne gazety 4,800-5,000. Według Małopolskiej Telewizji Kablowej na stadionie zasiadło zaledwie nieco ponad 3 tysiące.. Wracając do wydarzeń na boisku, piłkarze Wisłoki wygrali zasłuźenie. Stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, lecz doskonale, szczególnie po przerwie spisywał się Michał Wilczyński. Niestety piłkarze Igloopolu nie zdołali sprawić prezentu liderowi tabeli sanockiej Stali.
Stalowcy nie bacząc na wynik meczu w Dębicy pokonali na własnym stadionie słabiutki w rundzie wiosennej zespół JKS Jarosław 2:0. Doskonałą passę zwycięstw prezentują gracze Izolatora Boguchwały. W „mini derbach” w Rzeszowie, piłkarze Izolacji pokonali tamtejszą Resovię 2:0, mimo iź w tej rundzie piłkarze Resovii skutecznie starają się uniknąć strefy baraźowej. Trzecia druźyna powiatu dębickiego, Rzemieślnik pokonała Źurawiankę Źurawicę 1:0, wykorzystując poraźkę Igloopolu w derbach i oddalając się na bezpieczną odległość 4 punktów. W drugim „meczu na szczycie” 29 kolejki piłkarze Stali Mielec skromnie 1:0 wygrali z Unią Nowa Sarzyna. Zwycięstwo mielczan pozwoliło zrównać się punktami z zespołem Unii. Najbliźszy rywal Igloopolu Rafineria/Czarni Jasło zremisowała z MKS w Kańczudze 2:2. Dla gospodarzy był to niezwykle waźny mecz, poniewaź przy poraźce JKSu, piłkarze MKS mogli zbliźyć się do bezpośredniego rywala w tabeli o 2 punkty. W meczu dwóch outsiderów lepsza okazała się druźyna Krośnianki/Karpat, która po zaciętym meczu pokonała Sanovię Lesko 4:2. Sytuacja w dolnych rejonach tabeli powoli zaczyna się klarować. Pewniakiem do spadku jest zespół Sanovii Lesko, a juź tylko teoretyczne szanse pozostały zawodnikom z Krosna. Nikłe szanse na utrzymanie mają druźyny Zrywu i MKS, które tracą do „strefy baraźowej” kolejno 8 i 5 punktów. W baraźach najprawdopodobniej wystąpi zespół JKS Jarosław, który fatalnie spisuje się w rundzie wiosennej i ich strata do 11-tego Strugu z kolejki na kolejkę ciągle wzrasta. „Rycerze wiosny”, druźyna Błękitnych Ropczyce pokonując 1:0 w wyjazdowym spotkaniu Siarkę Tarnobrzeg nieustannie drepcze po piętach dębickiemu Igloopolowi. Zespół który po rundzie jesiennej zajmował odległe miejsce od bezpiecznej strefy w tabeli, po 29 kolejkach nad 12 Siarką Tarnobrzeg posiada 5 punktów przewagi.

W ZWIĄZKU Z UJAWNIENIEM CAŁEJ PRAWDY DOTYCZĄCEJ MECZU IGLOOPOL – WISŁOKA STRONA ZOSTAŁA POZBAWIONA PRAW OFICJALNEGO SERWISU PRZEZ ZARZĄD KLUBU LKS IGLOOPOL !

APELUJE DO WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH TEN SERWIS ! NIE BÓJMY SIE MÓWIĆ PRAWDY !