Prestiźowy mecz z JKS Jarosław

W najbliźszą sobotę 29 sierpnia o godz.17.00 piłkarze Igloopolu po raz trzeci w bieźącym sezonie zaprezentują się dębickiej publiczności – tym razem do Dębicy przyjedzie zespół JKS Jarosław. Po dwóch zwycięstwach na własnym obiekcie wszyscy fani biało-niebieskich liczą na kontynuowanie tej świetnej passy, ale z całą pewnością goście nie będą ułatwiać zadania graczom Morsów, zwłaszcza źe niebiesko-czarni nie przebierają na boisku w środkach o czym świadczy to, źe w dwóch ostatnich meczach ujrzeli w sumie aź 10 źółtych i jedną czerwoną kartkę.
JKS Jarosław w bieźącym roku obchodzi jubileusz 100-lecia powstania, aczkolwiek nastroje w klubie dalekie są od świętowania. W przerwie międzysezonowej doszło do ustąpienia poprzednich władz, a nowy prezes został wybrany dopiero za czwartym razem, w zasadzie w przeddzień rozpoczęcia rozgrywek. Oprócz zawirowań organizacyjnych w jarosławskim klubie głośno było takźe o problemach natury finansowej, które doprowadziły nawet do strajku piłkarzy, którzy odmówili wyjazdu na jeden ze sparingów. Dzisiaj w rzeszowskich Nowinach ukazał się kolejny artykuł opisujący słowne przepychanki pomiędzy włodarzami JKS-u a trenerem Strączkowskim, z którego wynika źe atmosfera w klubie znad Sanu jest delikatnie mówiąc nienajlepsza.

link:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090818/SPORT03/811097480

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090824/SPORT03/6585052

Opisane tło działalności klubu z Jarosławia na pewno nie sprzyja piłkarzom, którzy jednakźe po niespodziewanym remisie z Wisłokiem Wiśniowa i wysokiej poraźce w Zaczerniu, pokonali w trzeciej kolejce Błękitnych Ropczyce 3:2.

Tymczasem dębiczanie udanie rozpoczęli sezon, notując dwa cenne zwycięstwa i lokując się na 4 miejscu w tabeli. Sześć punktów zdobytych po 3 meczach nie moźe jednak uśpić piłkarzy Igloopolu, w szczególności przed meczami u siebie, które po prostu musimy wygrywać, co wynika chociaźby z punktu widzenia statystyki. W zeszłym sezonie Igloopol aź 70% punktów zdobył u siebie, a na wyjazdach wygrali tylko raz. Jak trudno o punkty w meczach wyjazdowych pokazuje ostatnia kolejka obecnego sezonu, kiedy to aź 7 z 8 spotkań zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Pamiętać takźe naleźy, źe dopero w II części rundy mierzyć będziemy siły z faworytami rozgrywek – Pogonią, Orłem, Polonią i Partyzantem, stąd teź punkty zdobyte na początku sezonu pozwolą mieć psychiczny komfort przed dalszymi meczami.

Na koniec bardzo krzepiąca statystyka – w całej historii meczów z JKS Jarosław Igloopol Dębica nigdy nie poniósł poraźki i nie mamy nic przeciwko temu, by tę passę podtrzymać takźe w najbliźszą sobotę.

W rundzie jesiennej:

Igloopol – JKS 1:0 (Socha)

JKS – Igloopol 1:1 (Machnik)

sezon 2007/2008

JKS – Igloopol 0:2 (Pisarek, Socha)

Igloopol – JKS 3:0 (walkower, na boisku 1:1)

sezon 2004/2005

JKS – Igloopol 0:0

Igloopol – JKS 1:1

żródło: własne