Poźegnanie z Pucharem Polski

Igloopol Dębica – Stal Rzeszów 0:3 (0:1)

0:1 Udoudo (16 min)

0:2 Gryboś (55 min)

0:3 Jędryas (87 min)

Igloopol Dębica: Flasza, Sujdak, Brzostowski (64. Stefanik), Chmiel, Socha, Kucharski, Micek (68. Hendzel), Machnik (59. Ferenc), Dymek, Madura (75. Dzięgiel), Pisarek

Stal Kwarcsystem Rzeszów: Nalepa – Hus, Solecki, Reiman (59. Jędryas Damian, Udoudo (77. Cieślik), Gryboś (57. Jędryas Mateusz), Federkiewicz, Dziedzic, Kloc, Kocur, Rzucidło

Sędziowali: Leszek Gawron, oraz Paweł Mokrzycki i Jacek Węgrzyn (Mielec)

Widzów: 450

W dzisiejszym meczu wyźej notowani goście z Rzeszowa nie zastosowali taryfy ulgowej dla dębiczan i wyrażnie pokonali piłkarzy Igloopolu. Z drugiej jednakźe strony dzięki temu źe gospodarze zagrali otwarty futbol i ambitnie chcieli podjąć walkę z wiceliderem III ligi, to sympatycy biało-niebieskich mogli obejrzeć ładny mecz obfitujący w sytuacje podbramkowe dla obu druźyn.

Zdjęcia
Juź w 5 min. gola dla gości mógł zdobyć głową Gryboś, ale świetnie interweniował Flasza. Z kolei na bramkę gości strzelali kolejno Kucharski i Dymek, ale bądż strzelali niecelnie, bądż udanie interweniowali obrońcy. Po pierwszej bramce dla Stali zdobytaj przez Udoudo zarysowała się wyrażniejsza przewaga gości, ale Igloopol miał swoją szansę w 40 min. gdy z dogodnej pozycji Madura nie trafił w światło bramki. Szybko strzelona po przerwie bramka Ireneusza Grybosia ustawiła taktykę obu zespołów na ostatnią część meczu i od 60 min. gra toczyła się juź głównie w środku pola. Trzecia bramka dla gości to konsekwencja indywidualnego błędu w obronie, który z zimną krwią wykorzystał Jędryas.

Stal Rzeszów z pewnością była dziś zespołem lepszym, a przede wszystkim skuteczniejszym i zasłuźenie awansowała do 1/2 Okręgowego Pucharu Polski.