Niemiecki gigant odzieżowy wybrał Igloopol.

KiK, czyli Kunde ist König (po polsku "klient to król") to hasło którym w swoich poczynaniach biznesowych kieruje się firma z Niemiec. W sklepach KiK oprócz odzieży można kupić kosmetyki, zabawki, a także akcesoria i tekstylia domowe.

Na polskim rynku KiK działa od 2012 kiedy to otworzył swój pierwszy oddział  – sklep w Środzie Wielkopolskiej. Do końca 2012 miał ich już 21. Ambitne plany firmy zakładają, że w perspektywie kolejnych lat ich liczba wzrośnie do 100 sklepów.

Pragnąc uczynić swoją markę znaną i rozpoznawalną firma przygotowała akcję reklamową w każdym z miast w którym posiada swoje sklepy. Dla naszych zawodników firma przygotowała z tej okazji 75 kompletów strojów, łącząc pasję do piłki i zainteresowanie lokalną społecznością. Warto podkreślić, że w Dębicy Igloopol jest jedynym klubem, któremu KiK złożył taka ofertę.

”Firma z tak ambitnymi planami biznesowymi z pewnością nie wybiera partnerów przypadkowo” – mówi prezes klubu Grzegorz Krycki, który nie ukrywa swojego zadowolenia, że ciężka praca wykonana przez ostatnie lata zaczyna przynosić efekty, dodając, że – ”Nigdy nie wiadomo czy z takiej współpracy w przyszłości nie rozwinie się coś więcej”.

Istotnie w pierwszym odruchu wybór niemieckiej firmy może być zaskakujący, zwłaszcza, że tuż zza miedzą gra inny klub piłkarski i to w zdecydowanie wyższej lidze. Jednak w dzisiejszych czasach sport to biznes i nawet na tak niskim poziomie oczekiwania wobec potencjalnych partnerów są wysokie.

„Mamy nadzieję, że w nowych strojach chłopaki sięgną po najwyższe trofea. Życzymy im samych sukcesów i trzymamy kciuki za awans” – mówi Mariusz Kulik dyrektor generalny KiK w Polsce.

A tak w nowych strojach prezentują się nasi zawodnicy

""

Firma KiK posiada ponad 3,1 tys. sklepów, głównie w Niemczech, ale także w Austrii, Czechach, Słowenii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech. Długoterminowy cel zakłada prowadzenie 4 tys. oddziałów w całej Europie. Na rodzimym rynku KiK plasuje się w pierwszej dziesiątce największych koncernów odzieżowych, a roczne obroty finansowe spółki sięgają ponad miliarda euro. Sieć dyskontów kontrolowana jest przez Grupę Tengelmann, do której należy w Polsce sieć sklepów budowlanych OBI. Wcześniej koncern zarządzał siecią spożywczą Plus, jednak kilka lat temu została ona sprzedana właścicielowi sieci Biedronka.

Strategia biznesowa KiK zakłada ekspansję na obszarze całego kraju, z uwzględnieniem zarówno dużych, jak i małych i średnich miejscowości. Sklepy KiK lokowane są zarówno w wielkogabarytowych centrach handlowych, ale również w galeriach o małej powierzchni użytkowej, w retail parkach czy przy ulicach w centrum miasta.

W Dębicy salon KiK mieści się w Galerii Dębickiej przy ul. Ks. Nosala 2. Otwarty jest od poniedziałku do soboty, w godzinach 10:00-22:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 19:00.