Nie tak to miało wyglądać

Piłkarze Igloopolu do meczu z Sokołem Kolbuszowa przystąpili z brakiem sześciu podstawowych zawodników, z czego czterech to obrońcy. Pomimo tego pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej przegranej na koniec spotkania.

Igloopol Dębica – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:6 (1:2)

Bramki: 0:1 Aab 3, 1:1 Brzostowski 14, 1:2 Nowak 38, 1:3 Aab 50, 1:4 Stec 64, 1:5 Nowak 70, 1:6 Miśko 72, 2:6 Okoń 90.

Igloopol: Psioda – Jaszcz, Dudek, Mendalka, Cyran (62 Dzióbak) – Cieśla, Tarała, Okoń, Kornaś (77 Solarz) – Drobot (82 Burza), Brzostowski (64 Cyganowski). Trener Łukasz Cabaj.

Sokół: Piechota – Cyganowski, Tetlak, Stec, M. Mazurek (46 Skowron) – Aab (60 Mokrzycki), Kmiotek (60 Miśko), Pałys-Rydzik (72 Misiak), Nowak – Szczurek (66 Skupiński), Szymański. Trener Sebastian Ryguła.

Kartki żółte: Cyran – Pałys-Rydzik, Misiak

Sędziował: Kolbusz z Jasła.

W meczu zabrakło czterech obrońców grających od pierwszych minut, co widać było w drugiej połowie spotkania. Kontuzjowani są Wiszyński i Thando. Łukasz Stefanik niestety musiał być w pracy a Sebastian Wanat zaraz przed meczem zgłosił, że jest chory. Pomimo szybko straconej bramki zastępujący ich juniorzy w pierwszej połowie spotkania dawali sobie radę z doświadczonymi napastnikami gości. Bramkę wyrównującą zdobył w 14 minucie gry Adrian Brzostowski po podaniu od Igora Tarały. Zaraz po tym zbiegła się cała drużyna i wykonała tzw. „kołyskę” ponieważ Brzostiemu niedawno urodziła się córeczka. Gratulujemy w imieniu całej biało-niebieskiej społeczności. Praktycznie do końca pierwszej połowy lepsze wrażenie sprawiały Morsy, które stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia następnej bramki. Pomimo tego zaraz przed gwizdkiem na przerwę to goście zdobyli kolejną bramkę za sprawą Nowaka po wrzucie z autu. Druga połowa to dominacja gości, którą rozpoczął Aab. Chwilę później piękną bramkę zdobył Stec. Z ponad 40 metrów przelobował Psiodę. Dwie bramki dołożyli jeszcze Nowak i Miśko. W ostatniej minucie gry honorowe trafienie dla naszej drużyny zdobył Okoń po czym sędzia zakończył spotkanie. W meczu za kratki zdobyte w Łańcucie nie mogli zagrać Filip Leśniak i Karol Wojtyło.

Ostatni mecz w tej rundzie piłkarze Igloopolu zagrają w Jarosławiu z miejscowym JKS w piątek 18 listopada o godzinie 18:00.