Legia podpisała umowę o współpracy z Igloopolem

Legia podpisała umowę o współpracy z Igloopolem

Klub Piłkarski Legia Warszawa SSA i Igloopol Dębica informują, źe została podpisana umowa o współpracy pomiędzy obydwoma klubami. Umowa obowiązywać będzie od 1 lipca 2005 do 1 lipca 2008 z moźliwością przedłuźenia na następne lata.

Współpraca klubów polegać będzie m.in. na szkoleniu dzieci i młodzieźy oraz pozyskiwaniu przez Legię najbardziej utalentowanych zawodników Igloopolu.
– Cieszymy się, źe nasz klub Igloopol Dębica wraz z Legią Warszawa ponownie podpisały umowę o współpracy. W tym przypadku jest to duźa zasługa Leszka Pisza – byłego piłkarza Legii. Pomimo róźnych propozycji i moźliwości nawiązania współpracy z innymi klubami, zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Legią. Tym samym chcemy kontynuować dobrą współpracę pomiędzy naszymi klubami, która owocuje obecnością w Legii takich zawodników jak Leszek Pisz, Jacek Zieliński, czy grający w chwili obecnej Tomasz Sokołowski – powiedział prezes Igloopolu Dębica, Adam Wiszyński.

– Igloopol naleźy do klubów, które doskonale pracują w zakresie szkolenia dzieci i młodzieźy. Dzięki tej umowie Legia będzie otrzymywać sporo informacji na temat "młodych talentów" z rejonu Małopolski i Podkarpacia. Trenerzy Igloopolu będą w tych częściach kraju prowadzić skauting na rzecz naszego klubu. Juź w tej chwili w szkółce Igloopolu trenuje dwóch, trzech zawodników, którymi jesteśmy zainteresowani i których zamierzamy w niedługim czasie zaprosić na testy. Z tytułu działań na rzecz Legii, Igloopol będzie otrzymywał od naszego klubu wynagrodzenie, a nadto zawodnicy z Dębicy, którzy przekroczą wiek juniora, będą mieli szansę na zaprezentowanie się naszemu sztabowi szkoleniowemu. Warto dodać, źe gwarancją pomyślnego rozwoju współpracy jest fakt, źe osobą odpowiedzialną w Igloopolu za pracę z młodzieźą jest sam Leszek Pisz – powiedział Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Legii.

Swój entuzjazm w związku z podpisaną umową wyraził takźe naleźący do Galerii Sław Legii menedźer Igloopolu Dębica Leszek Pisz:

– Jestem bardzo zadowolony, źe oba kluby będą mogły ze sobą współpracować. Jest to przede wszystkim szansa rozwoju dla naszej młodzieźy i młodych piłkarzy, z którymi pracujemy. Cieszy nas równieź to, źe nasza młodzieź otrzyma szansę gry i pracy w tak profesjonalnym klubie, jak Legia. Mam nadzieję, i do tego będziemy dąźyć, abyśmy mogli w przyszłości zebrać jak najwięcej owoców tej współpracy – stwierdził były kapitan legionistów.

http://foto.legia.pl/igloopol/igl_fax.jpg

żródło: Legia Warszawa