Korona Rzeszów – Igloopol Dębica 2:4 (1:2)

Bardzo udanie zakończyli sezon 2007/2008 piłkarze Igloopolu, którzy w dzisiejszym spotkaniu nie dali szans beniaminkowi z Rzeszowa zwycięźając na jego stadionie 4:2 po bramkach Janasiewicza (10 min., 80 min.), Machnika (40 min.) i Micka (karny 77 min.).

Fotki !
Przebieg meczu został zdeterminowany przez sytuację z 2 minuty meczu, gdy bramkarz gospodarzy ratując swój zespół przed utratą bramki po składnej akcji Morsów zagrał piłkę ręką poza polem karnym, co oznaczało źe Korona musiała od tego momentu grać w dziesiątkę. Pomimo liczebnego osłabienia Korona starała się o korzystny rezultat, nie przebierając nieraz w środkach i grając dosyć brutalnie przeciwko zdecydowanie lepiej wyszkolonym technicznie dębiczanom. W 57 min. przy stanie 2:2 obrońca Korony w akcie desperacji powalił wychodzącego na czystą pozycję Macnara za co ujrzał czerwoną kartkę. Przewagę dwóch zawodników dobrze grający Igloopol wykorzystał w ostatnim kwadransie meczu aplikując gospodarzom dwie bramki i tym samym zasłuźenie wywiózł z Rzeszowa 3 punkty.

Dzisiejsze zwycięstwo ozacza, źe pomimo osłabień kadrowych w przerwie rozgrywek Igloopol zdobył na wiosnę 25 pkt (2 pkt więcej niź jesienią) i utrzymał zajmowane po rundzie jesiennej 9 miejsce w ligowej tabeli. Oprócz wskazania na większą zdobycz punktową w rundzie rewanźowej zauwaźyć takźe naleźy, źe gracze Igloopolu strzelili na wiosnę o jedną bramkę więcej niź jesienią, a stracili o jedną bramkę mniej. Gratulacje i podziękowania za cały sezon dla władz Klubu, trenera Stefanika i wszystkich piłkarzy, zwłaszcza za rundę wiosenną, która była dla nas trudniejsza pod względem organizacyjno-sportowym.