Jutro mecz z Polonią!

       W sobotę na stadionie przy ulicy Piłsudskiego dębicki Igloopol zmierzy się na inaugurację rundy wiosennej z Polonią Przemyśl. Po rundzie jesiennej sytuacja obydwu drużyn w tabeli pozostawia wiele do życzenia. W poprzednim sezonie popularna „przemyska Barcelona” aspirowała do awansu do III ligi, natomiast obecnie plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Igloopol natomiast to typowy zespół środka tabeli, lecz przyjście do drużyny Bartosza Zołotara trzech nowych zawodników ma poważnie zmienić oblicze zespołu na lepsze.

         Przed pierwszym meczem różnica pomiędzy obydwoma zespołami wynosi 1 punkt. Biorąc pod uwagę nieprawdopodobny ścisk w tej części tabeli wynik na Piłsudskiego ma kluczowe znaczenie. Ewentualne zwycięstwo Igloopolu pozwoliły oddalić się bezpiecznie od dolnej strefy tabeli, a każdy inny wynik sprawi, że piłkarze będą musieli z niepokojem oglądać się za siebie.

         W rundzie jesiennej dębiczanie pokonali w Przemyślu Polonię 2:0. Zdecydowanie więcej punktów dębiczanie zdobyli dotychczas na własnym stadionie. Cztery zwycięstwa, trzy remisy i tylko jedna porażka z Ekoballem Stalą Sanok. Także u siebie piłkarze Igloopolu tracą niewiele bramek (7 goli), ustępując w tej klasyfikacji tylko dwóm zespołom (Karpatom Krosno – 6 straconych bramek, Błękitnym Ropczycom – 6 straconych bramek). Cóż statystyki jednak nie grają, a prawdziwą wartość pokażą sami zawodnicy już w sobotę o 14:30.

       Z okazji meczu z Polonią Przemyśl zarząd klubu przygotował niespodziankę dla kibiców Igloopolu zamieszkałych poza Dębicą. Każda pierwsza osoba z FC (Żyraków, Wola Żyrakowska, Straszęcin, Pustynia, Kędzierz, Kozłów lub innych), która przedstawi dowód zameldowania w powyższych miejscowościach otrzyma DARMOWY KARNET na rundę wiosenną. Liczymy na to, że co najmniej kilka darmowych karnetów trafi do rąk mieszkańców naszych FC.