Inauguracja nowego sezonu

W sobotę 8 sierpnia 2009 roku o godz.11.00 piłkarze Igloopolu zainaugurują rozgrywki IV ligi podkarpackiej sezonu 2009/2010 meczem z beniaminkiem Klubem Sportowym z Zaczernia. Finisz poprzedniego sezonu był niezwykle emocjonujący i trzymał kibiców biało-niebieskich w niepewności aź do ostatniego spotkania w Ropczycach, ale wszystko zakończyło się dla nas happy endem i naszych piłkarzy nadal będziemy oglądać w gronie czwartoligowców.

Trudno wyrokować jak wyglądać będzie nowy sezon i o jakie cele walczyć będą Morsy, skoro nawet na 2 dni przed startem rozgrywek są znaki zapytania dotyczące w ogóle składu ligi (odwołanie Czarnych Jasło, ewentualny brak licencji Wisłoki Dębica do występów w III lidze, kłopoty finansowe LZS Turbia). Z pewnością jednakźe naszym zawodnikom powinno zaleźeć na tym, by udanie wejść w sezon, zwłaszcza źe do Dębicy przyjeźdźa absolutny nowicjusz na tym szczeblu.

Sobotnie konfrontacja nie będzie na pewno spacerkiem, ale ograni juź na boiskach IV-ligi piłkarze Igloopolu stawiani są w roli faworyta. Przypomnieć naleźy, źe na inaugurację poprzedniego sezonu Igloopol takźe spotkał się z beniaminkiem (Czarni Jasło) i zdecydowanie wygrał aź 3:0. Powtórka takiego wyniku byłaby przez dębickich fanów mile widziana, aczkolwiek potencjał obu zespołów zweryfikuje dopiero boisko.

Pozostałe pary I kolejki:

Błękitni Ropczyce – Źurawianka Źurawica

JKS 1909 Jarosław – Wisłok Wiśniowa

Kolbuszowianka – Partyzant Targowiska

LZS Turbia – Strumyk Malawa

MKS Kańczuga – Sokół Nisko

Orzeł Przeworsk – Rzemieślnik Pilzno

Pogoń Leźajsk – Polonia Przemyśl

żródło: własne