Igloopol Dębica – Siarka Tarnobrzeg juź w niedzielę

W kolejnym spotkaniu rundy wiosennej obecnego sezonu piłkarze Igloopolu Dębica podejmować będą druźynę Siarki Tarnobrzeg. Po ubiegłotygodniowej wpadce u siebie w meczu z Czarnymi Jasło (poraźka 0:1) mający wysokie aspiracje goście nie mogą pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów, poniewaź dystans punktowy do prowadzących w tabeli Stali Sanok i Polonii Przemyśl moźe być juź nie do odrobienia. Z kolei gospodarze przed dębicką publicznością czują się wyśmienicie, o czym świadczy to, źe w ostatnich 8 spotkaniach u siebie Morsy nie straciły bramki.

W przerwie zimowej największym wzmocnieniem tarnobrzeźan było pozyskanie ze Stali Stalowa Wola króla strzelców IV ligi podkarpackiej sezonu 2007/2008 Tomasza Walata, który reprezentował wówczas barwy Izolatora Boguchwała. Juź w debiucie przeciwko Sokołowi Nisko napastnik ten wpisał się na listę strzelców, a Siarka odniosła 6 z rzędu zwycięstwo ligowe. Passę gości przerwali w ubiegłą sobotę piłkarze Czarnych Jasło, którzy niespodziewanie wywieżli z Tarnobrzega komplet punktów.

W tym samym czasie Igloopol walczył w Leźajsku z miejscową Pogonią, wywoźąc rezultat remisowy 1:1 (bramka Pisarka). W meczu z Siarką będzie juź mógł wystąpić pauzujący w Leźajsku za kartki Michał Kucharski, co powinno wzmocnić środkową formację naszego zespołu. Liczymy na ciekawy i wyrównany mecz, czego namiastką było juź spotkanie w rundzie jesiennej, kiedy to dopiero w doliczonym czasie gry Siarka wyrównała pozbawiając biało-niebieskich zwycięstwa na wyjeżdzie.