Ekspresowe tempo

Futboliści występujący w IV lidze podkarpackiej dzisiaj rozegrają trzecią wiosenną kolejkę. Następna seria spotkań odbędzie się juź w Wielką Sobotę. Dzisiaj najciekawiej zapowiada się pojedynek w Przemyślu między Polonią a Kolbuszowianką. W Dębicy o tej samej porze (godz.17.) prowadząca w tabeli Wisłoka podejmować będzie Piasta Tuczempy a wicelider, Igloopol spotka się z Elektrociepłownią Rzeszów.
– Niestety, ze względu na przekroczenia limitu źółtych kartek kartek zabraknie u nas Dariusza Łocha, Dariusza Kantora i Dawida Lachowicza – mówi kierownik Wisłoki, Bogusław Pater. – Stwarza to jednocześnie szansę pokazania się z dobrej strony dotychczasowym dublerom. Liczę na dobry występ Łukasza popieli, Mariusza Wolańskiego, Grzegorza Misiury czy Sławomira Kantora. – Będzie to kolejny, trudny mecz – uzupełnił trener Piasta, Marek Strawa. – Zadowoli mnie kaźda zdobycz punktowa na boisku lidera.

– Naszym celem są kolejne trzy punkty – powiedział przed meczem z Elektrociepłownią, prezes Igloopolu, Adam Wiszyński. – Pokazaliśmy się z dobrej strony w dwóch pojedynkach rundy wiosennej. Zdobyliśmy komplet punktów strzelając sześć goli i nie tracąc źadnego. Chcemy podtrzymać dobrą passę. – Stać nas na sprawienie niespodzianki w Dębicy – mówi menedźer Elektrociepłowni, Grzegorz Rejkowski.

Potraktowali nas ostro

– Chcemy zrewanźować się ekipie z Kolbuszowej, która w pierwszej rundzie bardzo ostro nas potraktowała, wygrywając aź 4-1. Zdobyliśmy sześć punktów na wiosnę, powoli się docieramy i z kaźdym spotkaniem powinno być lepiej. – Spotykamy się z jednym z kandydatów do trzecioligowego awansu – mówi trener Kolbuszowianki, Jerzy Daniło. – By osiągnąć korzystny wynik w Przemyślu, musimy być skuteczniejsi niź w meczu z Wisłoką

Nie zlekcewaźą outsidera

Do Rzeszowa przyjeźdźa zamykająca tabelę, Nafta Jedlicze.- Na pewno nie zlekcewaźymy outsidera – mówi prezes sekcji piłki noźnej Resovii, Paweł Kalita. – Zagramy jak z kaźdym silnym rywalem. Po dwóch zwycięstwach liczymy na trzecią wygraną tej wiosny. – Będzie cięźko – krótko ocenił trener Nafty, Janusz Kapuściński. – Graliśmy dotychczas z Wisłoką i Polonią, które walczą o trzecioligowy awans. Teraz walczymy z zespołem, który ma inne cele. Jednak rzeszowianie świetnie spisują się na wiosnę i czeka nas trudne spotkanie.

""Grasz jak pajac""

Po wygraniu dwóch spotkań Rzemieślnik Pilzno dzisiaj podejmuje Siarkę. – Widziałem tarnobrzeźan w sobotę w Jaśle – mówi trener Rzemieślnika, Jacek Klisiewicz. – Siarka to bardzo wymagający przeciwnik. Po poraźce z Rafinerią/Czarnymi będzie obecnie podwójnie zmotywowany. My będziemy walczyć o kolejne trzy punkty. W relacji prasowej z meczu mojej druźyny z Elektrociepłownią w Rzeszowie wkradło się przekłamanie moich słów. Otóź w pewnym momencie krzyknąłem w kierunku Rafała Hajca: ""Grasz jak pajac"". W gazecie napisano, źe krzyknąłem do Rafała ""Ty pajacu"". Nigdy nie obraziłem, ani nie obraźę źadnego piłkarza. Dlatego chciałbym to sprostować.

Źródło: Super Nowości