Derby powiatu dla Igloopolu! Rzemieślnik – Igloopol 1:3 (0:2)

1-2 Podlasek (52)

1-3 Janasiewicz (55-głową)

RZEMIEŚLNIK: Konieczny – Dziobek, Mikulski, Lorek, Lesiak – Mroczek (46. T. Nowak), Wójcik, Wereszczyński, Mędrek (46. Hajec) – Podlasek, Gąsior (75. K. Nowak).

IGLOOPOL: Flasza – Chmiel, Sujdak, Socha, Stefanik – Kubas (77. Łapa), Długosz (63. Pisarek), Micek (56. Kucharski), Machnik – Macnar, Janasiewicz.

SĘDZIOWALI: Mariusz Antosz oraz Mariusz Koper i Sylwester Rolek (Tarnobrzeg). ŹÓŁTE KARTKI: Micek, Długosz.

Fotki !

W dniu dzisiejszym Igloopol pokonał w Pilżnie miejscowego Rzemieślnika 3:1. Spotkanie stało na dobrym poziomie i jak przystało na derby nie brakowało w nim walki. Zaraz po pierwszym gwizdku obydwie druźyny przystąpiły do zdecydowanych ataków. Pierwszy grożnie zaatakował Rzemieślnik i juź w 9 min. Flasza dwukrotnie ratował nasz zespół przed utratą gola. Z czasem spotkanie się wyrównało i nasi piłkarze zaczęli coraz częściej dochodzić do głosu.

W 20 min. rzut wolny z ok. 25 m. dla Igloopolu. Mocny strzał Micka, Konieczny odbija piłkę przed siebie, a Chmiel z kilku metrów pakuje ją do bramki, 1:0 dla Igloopolu!
Po stracie gola gospodarze stworzyli kilka grożnych sytuacji, jednak w naszej bramce kapitalne spotkanie rozgrywa Flasza i w dalszym ciągu utrzymuje się jedno bramkowe prowadzenie Morsów. W 37 min. najbliźszy pokonania naszego bramkarza był Podlasek, którego grożny strzał z wolnego pewnie broni Flasza. Gdy wszystkim wydawało się, źe pierwsza połowa zakończy się jedno bramkowym prowadzeniem Igloopolu, arbiter podyktował rzut wolny dla naszej druźyny. Ponownie do piłki podchodzi Micek i bezpośrednim uderzeniem z 25 m. doprowadza do rozpaczy Koniecznego, 2:0 dla Igloopolu! W przerwie gospodarze dokonują dwóch zmian i od początku drugiej połowy ruszają do odrabiania strat. W 52. minucie uzyskują kontaktową bramkę. W niegrożnej sytuacji przepięknym uderzeniem lewą nogą za pola karnego popisuje się Podlasek, piłka ląduje w samych widłach. Naszemu bramkarzowi nie pozostało nic, tylko wyjąć piłkę z siatki. Po stracie gola Igloopol znowu zaatakował. W 55. minucie z prawej strony pola karnego piłkę centruje wszędobylski Micek, do główki skacze Janasiewicz po którego strzale piłka odbija się od poprzeczki i ląduje w siatce, Morsy prowadzą 3:1!

Po kilku minutach z prawej strony boiska kopaczami Rzemieślnika ostro zakręcił Kubas, który po akcji z Kucharskim wrzucił piłkę w pole karne, a interweniujący Konieczny powalił na murawę naszego zawodnika, jednak sędzia ani myślał wskazać na wapno. W 65 minucie grożną akcje prawą stroną pola karnego przeprowadzili gospodarze, ostre uderzenie z kilkunastu metrów Gąsiora instynktownie na róg paruje Flasza. Po rzucie roźnym z pięciu metrów głową uderza Lesiak, Flasza znowu na posterunku. Minutę póżniej kolejny raz naszego bramkarza testuje Podlasek. Mocny strzał w okienko za pola karnego Flasza wybija za bramkę.

W 77. minucie Rzemieślnikowi nie udaje się pułapka ofsajdowa, od środka boiska z piłką pędzi Kucharski, w polu karnym fauluje go Lorek, jednak i tym razem arbiter nie dyktuje karnego. W 80 min. piłkę po strzale Machnika z pustej bramki wybija Lesiak. Dwie minuty przed końcem spotkania na mocny strzał z dystansu decyduje się Wereszyński, kolejna kapitalna interwencja Flaszy. Sędzia dolicza dwie minuty, ale wynik meczu juź się nie zmienia…W derbach powiatu lepszy Igloopol, który pokonuje Rzemieślnika 3:1!