Czas na derby powiatu dębickiego

Po efektownej wygranej ze Strumykiem Malawa piłkarze Igloopolu na kolejny mecz udadzą do Pilzna na derby powiatu, w których stawią czoła miejscowemu Rzemieślnikowi.

Gospodarze są rewelacją rundy wiosennej w której zgromadzili najwięcej punktów spośród wszystkich druźyn (23 pkt, bilans 7-2-1, bramki 12:5), a ostatnia poraźka w Jaśle przerwała passę 11 meczy bez poraźki. Tym niemniej, po przełamaniu w ostatnim meczu niefortunnej passy w rundzie rewanźowej dębiczanie bardzo liczą na korzystny rezultat na boisku rywala.

Dodatkowym smaczkiem rywalizacji Rzemieślnika i Igloopolu jest osoba trenera Jacka Klisiewicza, który z powodzeniem prowadzi zarówno pilżnian, jak teź juniorów starszych Igloopolu, a takźe osoba obecnego trenera Morsów Andrzeja Garleja, który rozpoczynał sezon na ławce Rzemieślnika. Podtekstów niedzielnego meczu jest zresztą znacznie więcej, zwaźywszy źe sporo zawodników reprezentowało w przeszłości barwy obu druźyn, a zatem poza walką o kolejne punkty, znaczenie będzie miało teź ambicjonalne podejście obu zespołów. Patrząc na ligową tabelę mecz z Igloopolem jest dla Rzemieślnika spotkaniem "o pietruszkę", gdyź świetnymi występami na wiosnę zapewnił sobie utrzymanie, natomiast Igloopolowi punkty są bardzo potrzebne, co moźe mieć decydujący wpływ na rezutat meczu.

Runda jesienna:

Igloopol – Rzemieślnik 1:0

Sezon 2007/2008:

Igloopol – Rzemieślnik 0:0

Rzemieślnik – Igloopol 1:3

Sezon 2006/2007:

Igloopol – Rzemieślnik 2:0

Rzemieślnik – Igloopol 1:1

Sezon 2005/2006:

Igloopol – Rzemieślnik 2:0

Rzemieślnik – Igloopol 1:0

Sezon 2004/2005:

Igloopol – Rzemieślnik 1:1

Rzemieślnik – Igloopol 0:1

żródło: własne, 90minut.pl