Sukces Morsików w Berlinie

Sukcesem zakończyła się wyprawa młodych piłkarzy Igloopolu na turniej Internationaler Kiker Cup organizowany przez Herthę Berlin. Morsiki zajęły ósmą lokatę wśród 32 startujących druźyn. Wygrał Hannover 96, a gospodarze zajęli dopiero 9 miejsce, do czego przyczynili się dębiczanie.

Chłopcy wygrali grupę D pokonując Herthę 3:0 i FSV Duisburg 2:1 oraz remisując z Eintrachtem Frankfurt 1:1. Dzięki temu mogli rywalizować z innymi zwycięzcami w grupie finałowej.

Wyeliminowanie z pierwszej ósemki czterokrotnego zwycięzcy i głównego faworyta Herthy było sensacją podkreśla opiekun druźyny Grzegorz Persak.

W drugiej fazie przeciwnicy okazali się juź za mocni. Morsiki minimalnie przegrały z Dynamem Drezno 1:2, Rot Weiss Erfurt 0:2 i FC Lichterfelder 1:2. W spotkaniu o 7 miejsce, ale takźe w tym spotkaniu nie sprostali Sparcie Praga, ulegając 0:1.

Mimo iź zajęli 8 miejsce, zostali objawieniem turnieju, bo źadna druźyna z Polski nigdy nie uplasowała się w tym turnieju tak wysoko. W 2008 roku grały druźyny Lecha Poznań i Zagłębia Lubin, ale źadna nie zdołała zdobyć choćby punktu.

Duźe słowa podziękowania naleźą się rodzicom, którzy świetnie kibicowali młodym piłkarzom. Bez ich wsparcia wyprawa nie doszłaby do skutku mówi Persak. Wyróźnić naleźy równieź najmłodszego uczestnika wyprawy Dominika Kędziora, który pomimo 7 lat tryskał energią przez cały wyjazd i dzielnie walczył z starszymi i większymi od siebie rywalami.

Skład druźyny: Bartłomiej Ciepiela, Dominik Kędzior, Łukasz Cyran, Sebastian Kitrys, Karol Kukułka, Remigiusz Biernat, Mikołaj Jeź, Dominik Duszyk, Hubert Urbański, Jakub Kauczuga.

Żródło: www.ol.com.pl