Wywiad z Trenerem Igloopolu Batroszem Zołotarem

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej przeprowadziliśmy wywiad z trenerem Morsów Bartoszem Zołotarem.

Igloopol.info: Jak Pan ocenia okres przygotowawczy ?
Bartosz Zołotar: To był dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Trwał dziewięć tygodni, podczas których odbyliśmy czterdzieści jeden jednostek treningowych w tym sparingów.

Igloopol.info: Czy jest Pan jest zadowolony z pracy jaką wykonywali i wykonują zawodnicy na treningach oraz z frekwencji w okresie przygotowawczym ?
Bartosz Zołotar: Zawodnicy bardzo poważnie podeszli do tego okresu. Wielu z nich ma 100% frekwencję (lub niemal 100%). Niektórzy z racji pracy zawodowej, opuszczali treningi lecz dostawali rozpiskę z treningiem indywidualnym i jestem przekonany iż taki trening stosowali. Zdarzały się niestety również choroby i urazy, które uniemożliwiały niektórym zawodnikom udziału w poszczególnych treningach lub sparingach.

Igloopol.info: W ciągu przerwy rozegraliśmy 8 meczy kontrolnych. Wygraliśmy 5 meczy i 3 razy schodziliśmy z boiska jako przegrani. Jakie wnioski można wyciągnąć z tych spotkań?
Bartosz Zołotar: Po rozegranych meczach kontrolnych można być zadowolonym z naszej gry w ataku. Niestety mankamentem jest gra całego zespołu w defensywie i nad tym musimy pracować. Niestety nie mieliśmy możliwości odbyć odpowiedniej ilości treningów na boisku w związku z czym nad organizacją naszej gry musimy solidnie jeszcze popracować. Cieszy również dobra postawa młodzieży, która już teraz chce walczyć o pierwszą jedenastkę.

Igloopol.info: Planuje Pan jakieś zmiany w „wyjściowej jedenastce” na pierwsze mecze rundy rewanżowej ?
Bartosz Zołotar: Aby się o tym przekonać, zapraszam już w najbliższą sobotę godz. 14:00 na stadion. Zmianą oczywistą jest zastąpienie kimś Piotrka Syguły (przebywa jeszcze za granicą) i nie zagra w pierwszych meczach wiosennych.

Igloopol.info: Jacy zawodnicy wzmocnią drużynę w rundzie wiosennej i jak się spisywali w meczach kontrolnych.
Bartosz Zołotar: Jedynym zawodnikiem, który przychodzi do nas z zewnątrz jest Tomek Sasak (grał w grupach młodzieżowych Igloopolu, później SMS Kraków i Czarnovii). Szukałem skrzydłowego i mam nadzieję, że spełni pokładane w nim nadzieje – to szybki, dobrze zaawansowany technicznie gracz. Pozostali zawodnicy włączeni do kadry seniorów to wyróżniający się juniorzy: Bartek Darłak, Miłosz Żydek, Marcin Janus, Przemek Syniec i Kuba Siedlecki.

Igloopol.info: Co z kontuzjowanymi zawodnikami ?
Bartosz Zołotar: Kontuzje to nasza zmora, ale… „zielone światło” od lekarza na razie do biegania dostał Adrian Brzostowski. Marcin Mitręga i Dawid Łapa również wrócili do treningów po długich przerwach, ale praca (odpowiednio) zawodowa i trenerska utrudniają im systematyczne treningi. Na drobne urazy aktualnie narzekają: Tomek Nalepka, Krzysiek Chmiel, Maciek Jędrzejczyk i Miłosz Żydek – jednak te urazy prawdopodobnie nie przeszkodzą chłopakom wyjść na murawę w sobotę. 

Igloopol.info: Które drużyny według Pana będą najgroźniejsze w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej?
Bartosz Zołotar: Walka o awans rozstrzygnie się niewątpliwie pomiędzy silnymi kadrowo i organizacyjnie: Wólczanką i Izolatorem.

Igloopol.info: Jaka pozycja w tabeli na zakończenie rozgrywek będzie Pana satysfakcjonować biorąc pod uwagę możliwości zespołu ?
Bartosz Zołotar: Runda rewanżowa będzie dla naszego zespołu trudniejsza. Już nie jesteśmy anonimowym beniaminkiem, rywale nas poznali. Terminarz również mamy na początku trudny. Pomimo to wierzę, że gdy dobrze wystartujemy to jesteśmy na tyle mocnym i dobrze przygotowanym zespołem, że możemy to miejsce w tabeli nawet poprawić. Ja osobiście chciałbym zakończyć sezon w górnej połowie tabeli, to by pozwoliło mi ogrywać naszą zdolną młodzież.

Igloopol.info: Dziękujemy za udzielenie wywiadu.
Bartosz Zołotar: Dziękuję. (red. do kibiców) A Wy bądźcie z nami tej wiosny!

 

Pełny skład Igloopolu na rundę rewanżową znajduje się w menu Drużyny – > Pierwsza drużyna lub pod TYM linkiem.