Wywiad z Adamem Wiszyńskim Prezesem IGLOOPOLu Dębica

Panie Prezesie! Jak Pan ocenia mieniony sezon?

Nowe doświadczenia w historii Klubu, Zarząd poddaje wnikliwej analizie postępowania poszczególnych zawodników. Na pewno został niedosyt po wynikach, jakie osiągną zespół seniorów. Jako beniaminek nie zawiódł, ale mógł osiągnąć więcej.

Jak Pan ocenia pracę trenera Gruszeckiego i zawodników na boisku?

Trener R. Gruszecki obioł zespół po piątej kolejce rundy jesiennej. Swoją pracą udowodnił, źe zasługuje na przedłuźenie umowy.

Co zaś tyczy się postawy zawodników uczucia moje są mieszane. Zadowolony jestem z postawy młodzieźy w naszym Klubie, która udowodniła, źe zasługuje na to by grać. A wśród zawodników, na których pokładamy nadzieję są: Jędrzejczyk Artur, Bogacz Michał, Długosz Piotr, Wilczyński Michał, Bańka Artur, Kiwanki Szymon, Stefanik Marcin, Janasiewicz Kamil. Jak z powyźszego widać praca nasza przebiega dobrze. Zawiedziony jestem postawą doświadczonych zawodników, na których pokładaliśmy nadzieję, ale nie spełnili naszych oczekiwań, dlatego teź przemilczę nazwiska.

Czy klub pozyskał jakiegoś sponsora?

Sytuacja finansowa Polskiego Sportu jest bardzo zła. Kaźdy Klub, który otrzymuje dotację z Urzędu Miasta jest zobowiązany do przeznaczenia jej na sport dzieci i młodzieźy. Nienajlepsza kondycja firm nie jest korzystna do otrzymania dodatkowych funduszy, dlatego bardzo cieszymy się z kaźdej zdobytej złotówki dla naszego Klubu i dziękujemy wspierającym nas firmom. Dziękujemy Firmie Darco, Pesam, Olimp Labolatories, Omega Now-Kolt, Kanwil, Dexpol, Śnieźka, Delta, Piekarnia Roztoczański, InterMarche oraz osobom indywidualnym, źe tylko wymienię Krzysztofa Śliwę, Gustawa Fediów – Firma Monis.

Słowo sponsor jest słowem bardzo wielkim analizując jak wyźej nie posiadamy na dzień dzisiejszy sponsora strategicznego. Podpisanie porozumienia o współpracy z Klubem Legia Warszawa stwarza nowe moźliwości przed młodzieźą naszego Klubu. W ramach współpracy otrzymamy sprzęt sportowy, wyjazdy najbardziej uzdolnionych zawodników na spotkania z Legią Warszawa oraz konsultacje sportowe.

Ilu graczy odeszło, kto został, a kto będzie sprowadzony?

W chwili obecnej odeszli: Zołotar, Mikulski, Nalepa (skończyły się im kontrakty), Juszkiewicz, Socha (wypoźyczeni do Stali Sanok na okres 1 roku).Sprowadzeni zostali dwaj gracze MKSu Dębica: Ferenc, Markiewicz a z Wisłoki powrócił Tobiasz Małozięć oraz z Ropczyc Mirek Baran. Druźyna będzie bazować głównie na zawodnikach, którzy przekroczyli wiek juniorski, oraz najbardziej uzdolnionych graczach juniorów starszych. Do końca okresu przygotowawczego jeszcze moźe się duźo zmienić.