Wyróźnienie dla 15-latków z Dębicy

Druźyna 15-latków z Igloopolu Dębica spędzi w sierpniu w Chinach dwa tygodnie i weżmie udział w turnieju z udziałem druźyn z całego świata.

Gdy w drugi dzień świąt dostaliśmy faks z zaproszeniem nie mogliśmy uwierzyć w tak wspaniały prezent – wspomina Stanisław Baczyński, wiceprezes Igloopolu. – Teraz juź dopinamy wszystkie szczegóły pobytu w Chinach.

Choć turniej nazywany przedolimpijskim, bo w Pekinie w 2008 roku odbywać się będą igrzyska, trwał będzie 6 dni (od 5 do 10 sierpnia) kilkunastu zawodników i działaczy spędzi w Chinach dwa tygodnie. – Cały pobyt finansują organizatorzy, my tylko musimy zapewnić przelot. Juź rozmawiamy z potencjalnymi sponsorami – mówi Baczyński.

Zaproszenie na turniej jako jedyna w Polsce dostała druźyna Igloopolu z rocznika 1991, którą prowadzi Leszek Pisz. To właśnie dzięki niemu dojdzie do tak wspaniałego wyjazdu. – W 2000 roku nasza druźyna juniorów wygrała w Greckiej Kawali turniej, w którym występowało ponad 60 druźyn z całej Europy – wspomina były znakomity piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski. – Jeden z trenerów, którzy wtedy byli na zawodach, pracuje teraz w Chinach i chyba dobrze nas zapamiętał – uśmiecha się „Piszczyk”.

żródło: Nowiny