Wspomnienia I ligowe

W Domu Sportu przy ulicy Sportowej została przygotowana wystawa przypominająca obecność piłkarskiej ekipy LKS Igloopol w I lidze. Wystawa cieszy się duźym zainteresowaniem dębiczan. Wielu z nich odnajduje się na zgromadzonych zdjęciach.
W gablocie na parterze DS. zostały zaprezentowane pamiątki z historycznego dla Dębicy meczu piłkarskiej II ligi z czerwca 1990 roku, gdzie LKS Igloopol zmierzył się z rzeszowską Resovią. Na stadionie zgromadziło się wówczas 8-9 tysięcy widzów, którzy oczekiwali przede wszystkim awansu swojej druźyny. Nie zawiedli się. Po dobrym, szybkim meczu Igloopol wygrywał bezapelacyjnie stosunkiem bramek 4:1. Kibice zgotowali swoim ulubieńcom gorące podziękowanie za grę.

W gablocie moźna obejrzeć zdjęcia z tego meczu, wszystkich zawodników, którzy uczestniczyli w tym historycznym dla Dębicy spotkaniu, ówczesnych działaczy klubu, którzy byli równieź autorami tego sukcesu. Moźna takźe obejrzeć pamiątkowy proporczyk, który został po tym meczu przygotowany w klubie. Dodatkowo w gablocie przygotowano takźe zdjęcia z turnieju juniorów, który odbył się w Warszawie w styczniu tego roku. 16 zespołów zmierzyło się w turnieju o puchar prezydenta miasta Warszawy. Nie zabrakło juniorów I ligowych klubów: Legii Warszawa, Polonii Warszawa, Amiki Wronki, Korony Kielce. W tym doborowym towarzystwie doskonale zaprezentowali się juniorzy Igloopolu, którzy w meczu finałowym wygrali 2:1 zdobywając okazały puchar. Połączenie historii sprzed kilkunastu lat i dnia dzisiejszego klubu Igloopol nie jest przypadkowe. Moźe juniorzy klubu staną się autorami kolejnych wielkich dni LKS Igloopol Dębica.

www.debica.pl