Wiosna będzie nasza! Igloopol Dębica – Czarni Jasło niedziela 15 marca, godz.15.00

Po 134 dniach od pamiętnego zwycięstwa nad Błękitnymi Ropczyce w ostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarze Igloopolu ponownie zaprezentują się dębickiej publiczności. W meczu inaugurującym rundę wiosenną rywalem Morsów będzie zespół Czarnych Jasło.

Czarni Jasło to klub niezwykle zasłuźony dla podkarpackiej piłki noźnej, który jako tegoroczny beniaminek aspirował w przedsezonowych załoźeniach do awansu do III ligi, by tym samym uczcić jubileusz 100-lecia Klubu, który przypada w 2010 roku. Rzeczywistość zweryfikowała te plany i wyniki rundy jesiennej wskazują źe jaślanie zajmując 11 miejsce w tabeli co najwyźej będą walczyć o miejsce w środku stawki. Charakterystyczne jest jednakźe to, źe Czarni więcej punktów zdobyli w meczach wyjazdowych niź u siebie, notując m.in. zwycięstwa w meczach w Leźajsku, Pilżnie i Sędziszowie Małopolskim. Tym niemniej takźe u siebie jaślanie potrafili pokonać wyźej notowanych rywali z Tarbnobrzega (2:1) i Kolbuszowianki (3:1). Igloopol Dębica to z kolei druźyna własnego boiska, na którym wywalczyła aź 17 z 23 punktów, przy czym aź w 7 z 8 meczów nasi zawodnicy zagrali "na zero" z tyłu.

Pierwszy mecz rundy wiosennej jest wielką niewiadomą dla obu druźyn, które mogą na wiosnę prezentować się zupełnie inaczej niź w rundzie jesiennej, zwłaszcza źe wyniki spotkań sparingowych nic nie mówią o formie piłkarzy zwaźywszy na anormalne warunki pogodowe rozgrywania meczów.

Analizując na papierze transfery zawodników najistotniejszym osłabieniem gości moźe być odejście podstawowego dotychczas bramkarza Artura Borkowskiego do Przełomu Besko. Wzmocnienia jaślan to przede wszystkim juniorzy oraz testowani zawodnicy ze Słowacji.

W druźynie Igloopolu sukcesem zakończyło się natomiast utrzymanie w zasadzie pełnej kadry z poprzedniej rundy, a wręcz osobowy skład został poszerzony o powracającego po kontuzji Łukasza Psiodę, powracającego z wypoźyczenia do Pogoni Staszów Kamila Janasiewicza oraz pozyskanych z Rzemieślnika Pilzno Bogdana Saletnika i Tomasza Nowaka. Co istotne, jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań druźynę objął cieszący się duźą sympatią fanów biało-niebieskich trener Andrzej Garlej, który dzięki temu miał moźliwość przeprowadzenia pełnego cyklu treningowego.

W rundzie jesiennej:

Czarni Jasło – Igloopol Dębica 0:3 – Micek, Pisarek 2

Sezon 2005/2006:

Igloopol Dębica – Czarni Jasło 2:1

Czarni Jasło – Igloopol Dębica 0:4

Sezon 2004/2005:

Igloopol Dębica – Czarni Jasło 0:1

Czarni Jasło – Igloopol Dębica 0:0

Przypominamy o moźliwości typowania wyników spotkań w zakładce "Typer" – dla najlepszych typujących przewidziane są atrakcyjne nagrody.

żródło: własne