W sobotę piłkarskie święto w Dębicy

W najbliższą sobotę o godzinie 15:30 na stadionie przy ulicy Piłsudskiego zostaną rozegrane 16 Derby Dębicy.

W dotychczas rozegranych meczach 6 razy wygrywał Igloopol, 5 razy Wisłoka i 4 razy padał wynik remisowy. Ostatnie zwycięstwo na własnym stadionie piłkarze Igloopolu w derbach miasta odnieśli w 2005 roku.

Zdecydowanie, bo aż 4-krotnie piłkarze Igloopolu wygrywali na boisku przy Parkowej. Tegoroczne 16 Derby Dębicy, będą kolejnym starciem drużyn na szczeblu IV – ligi. Derby rządzą się swoimi prawami i każde rozstrzygnięcie można brać pod uwagę. Teoretycznie faworytem tego starcia są piłkarze Wisłoki, którzy zimą dokonali znacznych wzmocnień, plasują się na pozycji lidera i są na najlepszej drodze do awansu do III ligi. Nasi młodzi zawodnicy natomiast, obronną ręką wyszli z ostatniego pojedynku w Przemyślu, gdzie ze stanu 0:2 dosłownie „wydarli” gospodarzom 2 punkty, remisując 2:2.

Liczymy więc na prawdziwe „Piłkarskie Święto”, choć aby takim się stało, spełnione powinno zostać przynajmniej 2 warunki. Jednym jest udział obydwu grup kibiców na trybunach. Warunek ten, niezależnie od obydwu stron nie będzie spełniony, ze względu na karę jaka została nałożona na klub z Parkowej za ekscesy w poprzednich derbach.

Miejmy nadzieję, że komplet (tzn. 999 biletów) biletów zostanie sprzedany, a kibice Igloopolu uwiecznią te derby stosowną oprawą. Zachęcamy wszystkich sympatyków piłki nożnej w naszym mieście do odwiedzenia w sobotę stadionu przy ulicy Piłsudskiego !

 

Przypominamy, że na ten mecz obowiązują akredytacje dziennikarskie, aby uzyskać zgodę prosimy o wysłanie maila na adres sekretariat@igloopol.info

 

Przedsprzedaż biletów odbędzie się w czwartek i piątek od godziny 16:00 do 17:00.