Udany sezon seniorów Igloopolu

Podsumowanie minionego sezonu piłkarskiego seniorów Igloopolu Dębica pisane być musi z wielką radością i poczuciem pełnej realizacji celu sportowego jakim był powrót do grona czwartoligowców po ubiegłorocznej degradacji. Zadanie to zostało wykonane juź na 2 kolejki przed zakończeniem rozgrywek po zwycięstwie z Ikarusem, a przypomnieć trzeba, źe apetyty na powrót do IV ligi mieli teź pozostali spadkowicze tj. Błękitni Ropczyce i Wisłok Wiśniowa. Tym niemniej, biało-niebiescy juź po kilku kolejkach rundy rewanźowej wypracowali sobie taką przewagę punktową nad rywalami, źe nawet nieliczne wpadki ze słabszymi druźynami nie mogły zachwiać wiary w awans. Ogromne brawa naleźą się naszym piłkarzom tym bardziej, źe z uwagi na ograniczone moźliwości finansowe Klubu nie mogli liczyć na wysokie premie za kolejne zwycięstwa, a mimo to ambitnie walczyli o moźliwość gry w wyźszej klasie rozgrywkowej.

Garść statystyk:

 

– 23 zwycięstwa, 4 remisy, 3 poraźki

 

– bramki: 65-14

 

– najwięcej meczów w sezonie rozegrali Psioda – 27, Socha – 26, Brzostowski – 26, Machnik – 25, Saletnik – 25, Pisarek – 24, Sujdak – 21

 

– najwiecej bramek zdobyli: Pisarek – 16, Hendzel – 12, Socha – 8, Więcek – 7

 

– w aź 20 meczach nasi bramkarze (Psioda, Jagoda) zachowywali czyste konto bramkowe

 

– najlepszym bramkarzem w całym sezonie został Łukasz Psioda który w 27 meczach tylko 11-krotnie wyjmował piłkę z bramki (średnia ok. 0.4 gola na mecz)

– trener Jacek Klisiewicz miał do dyspozycji 25 zawodników (w tym 5 juniorów: Jagoda, Wójcik, Syguła, Grdeń, Surdyka oraz 8 młodzieźowców: Psioda, Więcek, Mitręga, Mitan, Czerwiec, Ziarko, Hendzel, Siwula).

 

 

 

Powrót do IV ligi to sukces nie tylko piłkarzy i trenera Klisiewicza, ale takźe władz Klubu na czele z Prezesem Piotrem Drobotem, członkami zarządu Kazimierzem Sakiem i Marcinem Połochem, kierownikiem druźyny Jurkiem Gawcem a takźe oddanym Igloopolowi na dobre i złe Bogusławem Mitanem. Podziękowania naleźą się takźe dr Kazimierzowi Barcińskiemu za opiekę medyczną.

 

 

 

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o podmiotach, które wsparły Klub finansowo w trudnych chwilach. Sporo zawdzięczamy Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu, który w niełatwych chwilach wyciągnął do nas rękę i wydatnie przyczynił się do awansu, a oprócz tego był sponsorem 6 turniejów dla młodzieźy pod nazwą PBS Cup. Sponsorem Klubu jest takźe Fabryka Farb i Lakierów Śnieźka, która regularnie co miesiąc przekazuje dofinansowanie dla naszej działalności sportowej, a do tego jest głównym sponsorem turnieju Śnieźka Cup. Serdecznie dziękujemy teź innym sponsorom tj. firmom Dexpol, Sped-Farb, Darco, Igloomeat oraz Panu Grzegorzowi Kryckiemu właścicielowi firmy Fortal, który przekazał na nasz Klub wysoką kwotę z tytułu tzw. 1% podatku.

 

Na koniec ogromne podziękowania naleźą się teź wiernym kibicom Igloopolu, którzy wierzyli w biało-niebieskich pomimo goryczy spadku do klasy okręgowej. Naleźy mieć tylko nadzieję, źe podczas meczów na czwartoligowym froncie wsparcie fanów Morsów będzie jeszcze większe i przyczyni się do uzyskiwania coraz lepszych rezultatów.