Trzecie miejsce Igloopolu w Resovia Winter Cup 2012

Kolejny bardzo dobry występ młodych zawodników Igloopolu Dębica w turnieju Resovia Winter Cup 2012, gdzie młode „morsy” stanęły na najniźszym stopniu podium.  W sobotę 4 lutego na hali w Kielnarowej rozgrywany był turniej z cyklu Resovia Winter Cup 2012 , w którym uczestniczyli piłkarze Igloopolu z rocznika 2000. Podopieczni Grzegorza Persaka wyśmienicie rozpoczęli turniej i po 4 kolejnych zwycięstwach zapewnili sobie udział w półfinale i nawet poraźka z rówieśnikami z Lublina, nie przeszkodziła im w zajęciu pierwszego miejsce w grupie.

Niestety w półfinale z Tarnovią Tarnów naszych zawodników dopadł pech.  Pomimo  olbrzymiej przewagi  w całym  spotkaniu, Igloopol nie zdołał strzelić bramki i zwycięzcę  musiały wyłonić rzuty karne.  Lepiej je wykonywali chłopcy z Tarnowa i to oni zagrali w finale , gdzie w dość szczęśliwych okolicznościach pokonali Stal Rzeszów. Igloopolowi pozostał juź tylko mały finał , w którym po bramce Jakuba Persaka pokonaliśmy  grupowych rywali  Widok Lublina 1:0. Był to bodaj najlepszy mecz  w wykonaniu naszych piłkarzy , którzy skutecznie zrewanźowali się rywalom za wcześniejszą poraźkę, spychając  ich z podium na czwarte miejsce . Podsumowując dobry występ w turnieju naszych zawodników, naleźy wspomnieć, źe w siedmiu meczach Igloopol stracił tylko jedną bramkę!

Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy wybrali Jakuba Persaka z Igloopolu. Królem strzelców został Kamil Piątkąwski   z UKS 6 Jasło, a najlepszym bramkarzem Krzysztof Mizera z Tarnovii Tarnów.

Wyniki Igloopolu Dębica

Igloopol : Lechia Sędziszów 2:0 (Draguła Filip , Ligęzka Aleksander)

Igloopol : Stal Stalowa Wola 1:0 (Draguła Filip)

Igloopol : Ziemowid Rzeszów 1:0 (Kaczor Kacper)

Igloopol : Resovia A Rzeszów 1:0 (Draguła Filip)

Igloopol : Widok Lublin 0:1

Półfinał

Igloopol : Tarnovia 0:0 karne 0:2

Mecz o 3 miejsce

Igloopol : Widok Lublin 1:0 (Persak Jakub)

 

Końcowa Tabela

1.Tarnovia Tarnów

2.Stal Rzeszów

3.Igloopol Dębica

4.Widok Lublin

5.UKS 6 Jasło

6.Stal Stalowa Wola

7. Resovia A Rzeszów

8. Resovia B Rzeszów

9.Zimowid Rzeszów

10.Soccer Ropczyce

11.KP Zabajka

12.Lechia Sędziszów

 

Barwy Igloopolu reprezentowali:

Barszcz Patryk , Cieśla Patryk , Wlazło Amadeusz , Tułacz Paweł , Kołodziej Dawid , Borowiec Michał , Kaczor Kacper , Persak Jakub , Ligęzka Aleksander , Draguła Filip , Płaza Jakub ,