Transferowa ofensywa – Dawid Obłoza nowym zawodnikiem Igloopolu !

Wychowanek Orzełka Przeworsk, a w zeszłym sezonie zawodnik II – ligowej Resovii Rzeszów Dawid Obłoza został nowym zawodnikiem Igloopolu Dębica. 19-latek z Przeworska nominalnie występuję na pozycji środkowego pomocnika, występował też na pozycji stopera. Poniżej pierwszy oficjalny wywiad z samym piłkarzem.

 

Rozmowa z Dawidem Obłozą, nowym zawodnikiem Igloopolu Dębica.

 

Opisz nam swoją dotychczasową przygodę z piłką nożną.

 – Pierwsze kroki stawiałem w Orzełku Przeworsk w wieku 8 lat. Po 5 latach, chcąc kontynunować naukę w gimnazjum w Rzeszowie, zacząłem grywać w Resovii i tak do końca zeszłego sezonu.

Jako 19-latek masz za sobą debiut w II lidze.

 – Tak. W barwach Resovii dwukrotnie wybiegłem na boisko w meczach drugoligowym.

W jaki sposób trafiłeś do Igloopolu ?

 – Znam się z Kubą Persakiem, rozwialiśmy o możliwości zasilenia pierwszej drużyny Igloopolu moją osobą. Kuba obiecał, że mi pomoże i skontaktuje mnie z odpowiednimi osobami w klubie. Następnie rozmawiałem z Piotrkiem Drobotem i trenerem Zołotarem. Nie miałem okazji jeszcze w pełni zaprezentować trenerowi swoich umiejętności, zważywszy na fakt, że leczę kontuzję.

Naderwałeś mięśnie poboczne. Jak długo potrwa Twoja rehabilitacja ?

1,5 miesiąca temu doznałem kontuzji. W zeszłym tygodniu robiłem USG, co wykazało, że kontuzja nie do końca się zagoiła. Obecnie zalecam się do wskazówek fizjoterapeuty, odbywam odpowiednie ćwiczenia, żeby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Otrzymałem zapewnienie od lekarzy, że do dwóch tygodni będę mógł z powrotem pojawić się na boisku.

Czy zanim zostałeś zakontraktowany w Igloopolu, znałeś stąd jakiegoś zawodnika ?

W centralnej lidze juniorów grałem z Kamilem Rokitą, a ponadto znamy się z Karolem Wiszyńskim.

Dlaczego wybrałeś akurat Igloopol ?

Oczywiście miałem oferty z wyższych lig, ale budowany w Dębicy zespół wydaje się być bardzo ciekawy jak na warunki IV – ligowe. Chciałbym pomóc temu zespołowi walczyć o jak najwyższe cele, myślę że wspólnie będziemy stanowić zgrany kolektyw. Osobiście zależy mi na tym, aby wyleczyć jak najszybciej kontuzję, wrócić na boisko i zaprezentować pełny wachlarz swoich możliwości i umiejętności, a moim osobistym celem są regularne występy w drużynie.