Sparing: Igloopol Dębica – Jedność Niechobrz

W rozegranym wczoraj pierwszym sparingu przed rundą wiosenną Igloopol Dębica pokonał Jedność Niechobrz 1:0.

Skład Igloopolu:

( I połowa )Psioda, Brzostowski K., Socha, Szczepanik, Mitręga, Sędłak, Machnik, Syguła, Madura, Brzostowski A., Więcek.

( II połowa ) Psioda, Brzostowski K., Chmiel, Grych, Rokita, Oleksy, Machnik, Nalepka, Draguła T., Pisarek, Łapa.

Nieobecni: Stefanik, Jędrzejczyk, Micek i Kieca.

Lider rzeszowskiej okręgówki okazała się mocnym i wymagającym przeciwnikiem. Mecz rozgrywany był w bardzo szybkim tempie. Jedynego gola dla "Morsów" zdobył Łukasz Sędłak. W drugiej połowie doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku miał Chmiel który otrzymał fantastyczne podanie od Łapy jednak strzał z 6m skutecznie zablokował bramkarz gości i wynik nie uległ zmianie.

Warto odnotować, że od początku okresu przygotowawczego z drużyną trenuje Dawid Rokita ( do niedawna zawodnik III ligowej Wisłoki Dębica ), który jest przymierzany do drużyny w rundzie wiosennej. Z dobrej strony pokazał się także Madura, który po latach wrócił na Sportową. Bardzo cieszą nas też informacje na temat Marcina Mitręgi, który z powodów zawodowych nie mógł grać i trenować z zespołem, jednak wszystko wskazuje na to, że wiosną ”Kazek” regularnie będzie pojawiał się na murawie.

Trener Saletnik po tym co zobaczył na pierwszym sparingu oraz po tym co obserwuje na treningach jest bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny. Jak sam podkreśla: ” W końcu mam pełny komfort prowadzenia chłopaków, którzy licznie pojawiają się na treningach ( 16-20 ) dając z siebie 100%. Bardzo mi się to podoba. Jest w drużynie klimat i atmosfera…oby tak zostało”.

Kolejny mecz kontrolny Igloopol rozegra 07.02. Igloopol Dębica – Nowa Jastrząbka ( IV liga małopolska ) – Ceramika Paradyż ( IV liga łódzka ) godz. 15:00 – sparing rozegrany zostanie po połowie z każdą drużyną )