Siarka Tarnobrzeg 2-0 IGLOOPOL Dębica

W meczu 2 kolejki IGLOOPOL Dębica rozgrywał swój mecz w Tarnobrzegu, gdzie przegrał z Tamtejszą Siarką 2:0(1:0).

IGLOOPOL: Wilczyński – Nowak, Długosz, Baran, Chmiel (Madura) – Kubas M., Micek, Juszkiewicz (Chmura), Macnar (Janasiewicz) – Kubas G. (Machnik), Bańka

1:0 – 40min, 2:0 – 63min

Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy juź do przerwy powinni wygrywać dwiema bramkami. Słabo dysponowani dębiczanie dość długo utrzymywali korzystny rezultat. Pierwszy gol mógł paść w 20. min, gdy Stąporski popisał się indywidualną akcją i po wymanewrowaniu obrony Igloopolu został sam na sam bramkarzem. Na swoje nieszczęście nieczysto uderzył w piłkę i ta powędrowała obok słupka. Na celne trafienie przyszło czekać do 40.min, gdy po dwójkowej akcji Kabaty z Gielarekim, ten pierwszy dośrodkował w pole karne, gdzie ładnym wolejem popisał się Pyszczek i Wilczyński musiał po raz pierwszy wyciągać piłkę z siatki. Gol do szatni nie miał większego wpływu na poczynania zespołów po przerwie. Inicjatywa nadal naleźała do siarkowców, którzy szukali okazji do podwyźszenia rezultatu. W 63. min koronkową akcję przeprowadzili Pietrucha i Krzemiński, po której przed szansą rehabilitacji za pudło z pierwszej połowy stanął Stąporski. Tym razem napastnik Siarki nie zawiódł i strzałem z około 10 metrów podwyźszył na 2-0. Dopiero drugi gol na tyle rozpręźył gospodarzy, źe coraz częściej do głosy zaczęli dochodzić piłkarze Igloopolu. Szkoda tylko, źe jedyne zagroźenie stwarzali strzałami z dystansu w wykonaniu Micka. To właśnie po jego atomowym uderzeniu, w 80. min, gospodarzy uratowała poprzeczka. Pozostałe akcje dębiczan kończyły się daleko przed polem karnym Siarki i poza wspomnianym strzałem ani razu nie zagrozili powaźnie bramce Wiącka.

Żródło: Super Nowości