Przygotowania rozpoczęte

Za nami już pierwsze treningi w nowym roku i rozpoczęcie przygotowań do piłkarskiej wiosny. Poprosiliśmy trenera Łukasza Cabaja o kilka zdań na temat przygotowań.

Pierwsze trzy treningi już za nami ilu zawodników miał Pan do dyspozycji podczas nich?

Na pierwszych treningach mieliśmy do dyspozycji kadrę złożoną z 25 zawodników w skład której wchodzą także najzdolniejsi juniorzy.

Proszę o krótkie podsumowanie ciężkiej jesieni i planach na wiosnę.

Myślę, że runda była ciężka dla nas wszystkich. Patrząc na sytuację w tabeli można śmiało powiedzieć, że czujemy niedosyt. Złożyło się na to co najmniej kilka czynników. Najważniejszym jest nasza postawa jako drużyny. Jako zespół  nie prezentowaliśmy się tak jak tego byśmy chcieli a nasz styl daleko odbiegał od tego co sobie zaplanowaliśmy. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów indywidualnych co przełożyło się potem na wyniki w poszczególnych meczach. Zdajemy sobie sprawę z tego co zaszło i na wiosnę będziemy chcieli zaprezentować się jako zupełnie inny zespół.

Planowane są jakieś zmiany kadrowe w drużynie seniorów czy pozostaje skład z jesieni i ewentualne wzmocnienia ?

Na ten moment pracujemy nad transferami. Jest zima i bardzo ciężko ściągnąć zawodników do siebie. Chcemy wzmocnić naszą obronę  a zwłaszcza jej środek i może uda się sprowadzić kogoś kreatywnego  do przednich formacji. Na dzień dzisiejszy czekamy na decyzje klubów którym złożyliśmy propozycję i zobaczymy jak się sprawy rozwiną.

Czy szukamy zawodników jak tak to na jakie pozycje?

Priorytetem jest środek obrony, jednak nie zamykamy się na żadne inne pozycje gdyby pojawiła się opcja ściągnięcia kogoś ciekawego. Dużo będzie zależne także od tego jaką decyzję podejmą nasi zawodnicy którzy dostali zapytania z wyższych lig. Taki przyjęliśmy model funkcjonowania i nie chcemy nikomu blokować drogi do rozwoju i gry na wyższym szczeblu. Oczywiście zanim wyrazimy zgodę na odejście musimy być pewni , że  mamy na to miejsce alternatywę.

Przed nami przygotowania do wiosny czego życzył by Pan sobie i zawodnikom?

Przede wszystkim zdrowia, ale także wytrwałości i konsekwencji w tym co robimy. Zdajemy sobie sprawę jak ciężka walka czeka nas na wiosnę dlatego ważne aby dobrze się przygotować do startu i później odpowiednio prezentować się w rozgrywkach.

Dziękujemy.