Prasa przed meczem Resovia-Igloopol

W 28. kolejce czwartoligowych rozgrywek lider Resovia Bać-Pol zagra na własnym stadionie z Igloopolem Dębica.

Rzeszowianie w ostatnim meczu z przedostatnią druźyną w tabeli Iskrą Sobów wygrali 3:2, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Stracili teź dwie bramki w bardzo krótkim okresie czasu, co zdarza się im rzadko, a przecieź Iskra do potentatów ligi nie naleźy.
– Trochę to martwi, ale nie da się rozegrać wszystkich meczów bardzo dobrze – mówi kierownik druźyny Witold Walawender. – Po tamtym spotkaniu nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo w środę czeka na nas Igloopol – dodaje.

Dębiczanie, którzy dziś zameldują się na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego, to solidna czwartoligowa druźyna, z którą resoviakom zawsze grało się cięźko. – Kaźdy mecz jest trudny i na pewno podobnie będzie teraz. Będziemy walczyć od początku do końca, źeby podtrzymać passę zwycięstw na własnym boisku – dodaje Walawender.

Dla resoviaków waźny będzie takźe inny mecz tej kolejki, gdzie w Boguchwale tarnobrzeska Siarka zagra z Izolatorem. – Nie chcemy liczyć teraz punktów. Zamierzamy grać do końca rozgrywek i tak wywalczyć awans – twierdzi kierownik Resovii.

Początek spotkania o godz. 17. W zespole Resovii nie zagrają Jarosław Mita i Marcin Pietryka, którzy są kontuzjowani. Dla tego drugiego podczas meczu kibice będą zbierali pieniądze. Popularny "Cinek" doznał bowiem półtora tygodnia temu urazu czaszki i teraz przechodzi okres rehabilitacji po operacji.

Pary 28. kolejki:

Resovia Bać-Pol – Igloopol Dębica, Crasnovia Krasne – Rzemieślnik Pilzno, Błękitni Ropczyce – Lechia Sędziszów Małopolski, Galicja Cisna – Iskra Sobów, Orzeł Przeworsk – Kolbuszowianka, Izolator Boguchwała – Siarka Tarnobrzeg, Tłoki Gorzyce – Polonia Przemyśl, Sokół Nisko – Pogoń Leźajsk, Stal Mielec – Źurawianka.

Tak było w pierwszej rundzie:

Igloopol Dębica – Resovia Bać-Pol 0:2

żródło: Gazeta Wyborcza