Portugalia – Polska 2:2(0:1)

W meczu eliminacji do mistrzostw Europy Polska zremisowała z Portugalią 2-2 (1-0). W 44. minucie znakomity strzał z dystansu oddał Jakub Błaszczykowski, a do odbitej przez bramkarza piłki pierwszy dobiegł Mariusz Lewandowski i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Ricardo.
Pięć minut po przerwie błąd popełnił Michał Źewłakow, a piłka po nieszczęśliwej interwencji Artura Boruca trafiła pod nogi Maniche, który bez problemu zdobył wyrównującą bramkę. W 73. minucie po zamieszaniu w polu karnym Cristiano Ronaldo ładnym uderzeniem z woleja wyprowadził Portugalczyków na prowadzenie. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na strzał z dystansu zdecydował się Jacek Krzynówek. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka, trafiła w leźącego Ricardo i wtoczyła się do bramki.

8 września 2007, 22:00 – Lizbona

Portugalia 2-2 Polska

Maniche 50, Cristiano Ronaldo 73 – Mariusz Lewandowski 44, Ricardo 87 (s)

Portugalia: 1. Ricardo – 31. Bosingwa, 5. Fernando Meira, 30. Bruno Alves, 3. Caneira (13, 13. Miguel) – 18. Maniche, 8. Petit, 20. Deco – 11. Simão (81, 28. João Moutinho), 21. Nuno Gomes (69, 27. Quaresma), 17. Cristiano Ronaldo.

Polska: 1. Artur Boruc – 13. Marcin Wasilewski, 14. Michał Źewłakow, 2. Mariusz Jop, 3. Grzegorz Bronowicki (55, 4. Paweł Golański) – 16. Jakub Błaszczykowski, 5. Dariusz Dudka, 18. Mariusz Lewandowski, 8. Jacek Krzynówek, 7. Euzebiusz Smolarek (73, 15. Wojciech Łobodziński) – 9. Maciej Źurawski (56, 11. Radosław Matusiak).

źółte kartki: Artur Boruc, Marcin Wasilewski, Grzegorz Bronowicki.

sędziował: Roberto Rosetti (Włochy).

widzów: 62 000.