Polki rozgromiły Azerki

Reprezentacja Polski do lat 19 kobiet wygrała w Dębicy z Azerbejdźanem 7-0 (3-0) w swoim pierwszym meczu podczas turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy, który dziś rozpoczął się na terenie województwa podkarpackiego.

Polska 7-0 Azerbejdźan

Karolina Wolska 10, Karolina Bochra 29, 52, Patrycja Wiśniewska 37, Kamila Kmiecik 85, gol samobójczy 89, Marzena Górnicka 90

Polska: Katarzyna Jankowska – Joanna Płonowska, Joanna Operskalska, Marzena Górnicka, Hanna Konsek, Agata Tarczyńska, Karolina Wolska (60 Anna Tymińska), Kamila Kmiecik, Natalia Chudzik (64 Justyna Polak), Karolina Bochra, Patrycja Wiśniewski (46 Kinga Bandych).

– Trudno nie być zadowolonym z postawy zespołu, który wygrywa 7-0. Dziewczyny lepiej zagrały w pierwszej połowie, gdy szybko zdobyły gola, a póżniej spokojnie kontrolowały grę. Reprezentacja Azerbejdźanu nie jest jednak aź tak słaba, jak wskazuje na to wynik. Uwaźam, źe w kolejnych meczach tego turnieju Azerki mogą sprawić niespodziankę. – powiedział trener Robert Góralczyk.

W kolejnych spotkaniach Polska zmierzy się ze Słowenią (29 września, 11:00) oraz Czechami (1 pażdziernika, 12:00), wszystkie mecze odbędą się w Dębicy.

Do kolejnej fazy rozgrywek awansują po dwa zespoły z kaźdej z dziesięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z trzecich miejsc.

Czechy – Słowenia ?-? (1-0)