Pogoń Leźajsk – IGLOOPOL DĘBICA

Juź jutro o godz.17.00 na stadionie MOSiR przy ul.Sportowej w Leźajsku odbędzie się kolejny mecz w ramach rozgrywek IV Ligi Podkarpackiej gdzie miejscowa Pogoń podejmować będzie zespół Igloopolu Dębica.
W obecnym sezonie obie druźyny borykają się z problemami organizacyjnymi, co przekłada się na miejsca w dolnej połowie tabeli. Igloopol po niespodziewanej poraźce w meczu u siebie ze Zrywem Dzikowiec zajmuje 11 lokatę z 31 punktami, zaś Pogoń jest 13 tracąc do "Morsów" 4 punkty.

Zespół Pogoni znakomicie rozpoczął rundę wiosenną i po 5 rozegranych kolejkach był obok lidera z Boguchwały jedyną niepokonaną druźyną w lidze. Potem jednakźe druźyna z Leźajska kolejno przegrała: mecz w półfinale okręgowego szczebla Pucharu Polski z Wisłoką Dębica po rzutach karnych, u siebie z Siarką Tarnbobrzeg 0:1 oraz w ostatniej kolejce w Sanoku takźe 0:1. Z pewnością w sobotnim meczu jednym z istotniejszych czynników moźe być przygotowanie fizyczne zespołów, zwłaszcza źe od 6 kwietnia w przeciągu 13 dni będzie to juź 5 mecz Pogoni, a 4 Igloopolu.

Bilans Pogoni u siebie to 4 zwycięstwa (w tym walkower z Galicją), 4 remisy i 4 poraźki – bramki 13:13.

Bilans Igloopolu na wyjeżdzie: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 5 poraźek, bramki 13:15.

W rundzie jesiennej Igloopol pokonał Pogoń 2:1 po bramkach Macnara i Barana. Nikt z fanów Morsów nie miałby nic przeciwko temu, by takźe w Leźajsku wywalczyć cenne 3 punkty.

Na mecz organizowany jest wyjazd autokarowy o czym szerzej w specjalnym newsie na stronie. Dla kibiców Igloopolu, którzy nie pojadą do Leźajska planowana jest relacja LIVE na stronie www.igloopol.info