Podsumowanie okresu przygotowawczego

Za nami już praktycznie cały okres przygotowawczy do sezonu 2023/2024. W jego trakcie doszło do wielu zmian o których dowiecie się czytając poniższą informację.

Piłkarze Igloopolu pod wodzą Łukasza Cabaja rozegrali pięć meczów kontrolnych. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwem Morsów, a w dwóch spotkaniach trzeba było uznać wyższość drużyny gości. Spośród strzelców najskuteczniejszym zawodnikiem Igloopolu okazał się nowy nabytek Piotr Buda – autor pięciu trafień. Wyniki meczów kontrolnych w letnim okresie przygotowawczym:

Igloopol Dębica – Sandecja Nowy Sącz U19 CLJ 1:3
Bramki: Kos

Igloopol Dębica – Wisłok Wiśniowa 4:1 (3:0)
Bramki: 2 x Okoń, Adamski i Buda

Igloopol Dębica – Pogoń Leżajsk 4:1
Bramki: Okoń, Kos, Stefanik, Wojtyło

Igloopol Dębica – Okocimski Brzesko 5:2
Bramki: 3x Buda, Okoń, Stefanik

Igloopol Dębica – Wieczysta Kraków II 2:6
Bramki: Stefanik i Buda

Podsumowanie bramek:
Buda – 5 bramek
Okoń – 4 bramki
Stefanik – 3 bramki
Kos – 2 bramki
Adamski – 1 bramka
Wojtyło – 1 bramka

Bramki: 16:13

Latem do drużyny Igloopolu dołączyło sześciu nowych zawodników: Daniel Pawłowski, Piotr Buda, Mateusz Peda, Wojciech Kos, Jakub Baut, Marcin Stefanik. Sternicy klubu dokładają wszelkich starań, aby kadrę drużyny seniorów uzupełnił jeszcze jeden bramkarz. Obecnie trwają rozmowy z jednym z kandydatów.

Kilka słów o nabytkach Igloopolu w opinii trenera Łukasza Cabaja:

Daniel Pawłowski (2002) – wysoki stoper, dobrze wprowadzający piłkę do gry, ofensywnie usposobiony, doskonale wkomponował się w linie obrony.

Piotr Buda (2002) – ofensywny rozgrywającym dobrze wyszkolony technicznie, lubiący grę kombinacyjną, kreatywny zawodnik, najlepszy strzelec w grach sparingowych.

Mateusz Peda (2003) – zawodnik środka pola, kreatywny o dobrych warunkach fizycznych, dobrze się czuje z piłką przy nodze, znakomity przegląd pole i dobre kluczowe ostatnie podanie do napastnika.

Wojciech Kos (2001) – napastnik silny, wysoki dobrze zbudowany napastnik, potrafiący utrzymać się przy piłce, ruchem ciała stworzyć przestrzeń, urwać się obrońcy, posiada predyspozycje do tego, żeby godnie zastąpić poprzedniego super strzelca drużyny Adriana Brzostowskiego.

Jakub Baut (2004) – jeden z bramkarzy, którzy rywalizują o pozycje numer jeden, zawodnik z doświadczeniem w III lidze ostatnio w Jarota Jarocin, będzie rywalizował z Maksymilianem Lisem o bramkarza numer jeden. Zaletą tego zawodnika jest dobra gra na linii, świetny refleks, a przede wszystkim chęci do ciężkiej i wydanej pracy, idealnie wpisujący się w DNA drużyny.

Marcin Stefanik (1987) – doświadczenie boiskowe, niepodważalne umiejętności, charyzma, prawdziwy lider w szatni, jednogłośnie wybrany przez drużynę kapitanem zespołu.

Trener Igloopolu Łukasz Cabaj: Po odejściu kilku kluczowych zawodników z pierwszej jedenastki zostaliśmy zmuszeni do uzupełnienia kadry. Odkąd jestem trenerem Igloopolu przyjęliśmy jasny schemat funkcjonowaniu drużyny seniorów, chcemy regularnie wprowadzać do drużyny i dawać szansę gry uczniom Liceum Ogólnokształcącego Igloopol Dębica, którzy za dwa lata będą stanowić o sile zespołu i pozycji klubu na mapie piłkarskiej Polski. Naszym celem na ten sezon jest miejsce w górnej części tabeli i jednocześnie punktowanie w pro junior system. W zeszłym sezonie zajęliśmy III miejsce w tej klasyfikacji. Nowi zawodnicy przychodzą do nas do końca sezonu z opcją przedłużenia. Dla niektórych Igloopol jest miejscem na odbudowanie formy po kontuzji dla innych trampoliną do wyższego szczebla kariery sportowej. Chcieliśmy zachować proporcję pomiędzy piłkarzami doświadczonymi, a uczniami Liceum którzy będą mieli olbrzymie możliwości do podnoszenia piłkarskich umiejętności. W przerwie letniej odeszli z klubu Marcin Janus, Adrian Brzostowski, Łukasz Psioda, Bartosz Dudek, natomiast z powodu kontuzji w rundzie jesiennej nie wystąpią Łukasz Cyran i Patryk Suchowski.