Po punkty do Źurawicy

W sobotę 25 kwietnia o godz.12.00 gracze Igloopolu rozegrają kolejny mecz ligowy, tym razem na wyjeżdzie z Źurawianką Źurawica. Przed startem rundy wiosennej nasz najbliźszy rywal był stawiany jako jeden z głównych kandydatów do spadku do V ligi (nawet w ankiecie na naszym forum tylko jedna osoba nie typowała Źurawianki w gronie spadkowiczów), ale postawa piłkarzy z podprzemyskiej miejscowości w rundzie rewanźowej jest miłą niespodzianką.

Źurawianka wygrała ostatnie trzy mecze: w Nisku z Sokołem, u siebie z Błękitnymi Ropczyce i w ostatniej kolejce w Jaśle, a na wiosnę uległa jedynie Rzemieślnikowi Pilzno. Dziesięć punktów zdobytych w czterech ostatnich meczach pozwoliło Źurawiance na wydostanie się ze strefy spadkowej i zaostrzyło apetyty przed kolejnym meczem u siebie.

Tymczasem Morsy po meczach z druźynami z czołówki (Siarka, JKS, Stal Sanok) spadły w tabeli na 8 miejsce i na poraźkę w Źurawicy pozwolić sobie nie mogą, zwłaszcza źe w kolejnych dwóch spotkaniach Igloopol będzie ponownie walczył z wyźej notowanymi zespołami Kolbuszowianki i Polonii Przemyśl. Niestety od inauguracyjnego zwycięstwa w Jaśle w sierpniu 2008 roku Igloopol w kolejnych 8 meczach wyjazdowych nie zdołał zgarnąć pełnej puli, co powoduje źe gorszy bilans punktowy na wyjazdach mają tylko Czuwaj, Lechia i Zryw.

Liczymy źe ta zła passa zostanie przerwana juź w sobotę!

Runda jesienna:

Igloopol – Źurawianka 1:0 (Brzostowski)

Sezon 2007/2008

Igloopol – Źurawianka 3:1

Źurawianka – Igloopol 2:0

Sezon 2006/2007

Igloopol – Źurawianka 0:0

Źurawianka – Igloopol 1:1

Sezon 2005/2006

Igloopol – Źurawianka 2:1

Źurawianka – Igloopol 0:2

Sezon 2004/2005

Igloopol – Źurawianka 0:1

Źurawianka – Igloopol 1:0

żródło: własne