Piknik Tuwima To My

I po pikniku. Jeszcze w kilkudziesięcioletniej historii osiedla Tuwima tak ogromna rzesza dzieci przyprowadzona przez starszych braci i sióstr, rodziców i dziadków nie zebrała się w jednym miejscu.

Trzy potężne dmuchane zjeżdżalnie obsługiwane przez profesjonalną obsługę, wata cukrowa, kiełbasa z grilla, frytki, oraz żółty napój przeznaczony dla starszych. Organizatorzy festynu zadbali również o animatorów zabaw, dja Grysika, zespół muzyczny Albatros a także mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Tuwima a byłymi gwiazdami Igloopolu. Wynik nie miał większego znaczenia, ważna była radość z gry i możliwość zobaczenia w akcji po wielu latach piłkarzy którzy niegdyś byli ikonami klubu: Tomasz Cebula, Józef Stefanik czy Piotr Drobot.

Na Nasze zaproszenie do Dębicy po wielu latach przyjechał również wybitny trener Włodzimierz Tylak, ojciec sukcesu w postaci awansu Naszych piłkarzy do I ligi z przed 29 laty.

Organizatorzy pośród uczestników festynu sprzedali ponad 200 losów, które umożliwiły wzięcie udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród, a nagrodą główną był wysokiej klasy rower. Podczas całego dnia na terenie Orlika na osiedlu Tuwima przewinęło się setki biało-niebieskich kibiców, sympatyków klubu, działaczy, obecnych i byłych piłkarzy i bokserów, trenerów grup młodzieżowych a także zwykłych mieszkańców osiedla, którzy przybyli z czystej ciekawości. Oby ten wspaniały biało-niebieski piknik zapadł w pamięci mieszkańcom na długo.

Podczas festynu dużą popularnością cieszyło się stoisko z gadżetami klubowymi. Dostępne były koszulki piłkarskie retro, ręczniki, czapeczki z daszkiem, szaliki, kubki, bidony, worki na buty i książki ("Prawdy Igloopolu" i "LKS Igloopol Dębica. Historia sekcji piłki nożnej w latach 1978-2018.") oraz karnety na wszystkie mecze Igloopolu w rundzie jesiennej zbliżającego się wielkimi krokami sezonu.

Sporego zaangażowania wymagało poprowadzenie festynu i nie rozstawanie się z mikrofonem. Wyzwania podjeli się Grzegorz Persak i Mariusz Blezień, którzy wywiązali się z tego zadania w sposób wzorowy.

Warto zaznaczyć ze piknik Tuwima to My był drugą po dniu dziecka, imprezą plenerową w tym roku organizowaną z myślą o naszych najmłodszych sympatykach i mieszkańcach biało-niebieskich osiedli.