Pewne zwycięstwo nad Błękitnymi Ropczyce

Igloopol Dębica – Błękitni Ropczyce  2:0 (1:0)

1:0 Więcek 36 min.

2:0 Machnik 55 min.

Igloopol: Psioda – Długosz, Sujdak, Ksiąźek (17.Saletnik), Brzostowski, Skarbek (48.Mitręga), Socha, Machnik, Więcek, Hendzel (83.Mitan), Dzięgiel (87.Wójcik)

Cennym zwycięstwem 2:0 zakończył się mecz Igloopolu Dębica z Błękitnymi Ropczyce, którzy są jednym z pretendentów do awansu na czwartoligowe salony. Obydwie druźyny przystąpiły mocno skoncentrowane do tego spotkania, co na początku meczu paraliźowało poczynania piłkarzy. Pierwsi z letargu otrząsnęli się goście i dwukrotnie w pierwszym kwadransie napędzili strachu Psiodzie. Sporym osłabieniem w naszej druźynie była kontuzja Sebastiana Ksiąźka, wyniku której w 17 min. na placu zameldował się Bogdan Saletnik. Po kilku minutach nasza druźyna przeprowadziła pierwszą grożną akcję po której w sytuacji sam na sam z Kosibą, idealną okazje zaprzepaścił Hubert Hendzel. W 27 minucie identyczną sytuację jak Hendzel, zmarnował Rafał Więcek. Po okresie dominacji Igloopolu w 32 min. grożną akcję przeprowadzili goście, po której czujnością w polu karnym wykazać musiała się nasza defensywa. Na prowadzenie Igloopol w 36 min. wyprowadził Więcek, który wykorzystał prostopadłe podanie Długosza i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Do przerwy po mimo kilku okazji dla obydwóch zespołów wynik juź nie uległ zmianie.

Po zmianie stron do odrabiania strat zabrali się goście, jednak w 55 min. nadziali się kontrę Igloopolu,  po której  Adrian Brzostowski  prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Machnika, a ten z zimną krwią ustalił wynik spotkania na 2:0.

Po zdobyciu drugiego gola na boisku panował juź niepodzielnie Igloopol i przy odrobinie lepszej skuteczności powinniśmy w tym meczu zdobyć jeszcze kilka goli. Niestety dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Kosibą niemiłosiernie pudłował Więcek. Kolejne setki dla Morsów w drugiej połowie zmarnowali jeszcze Hendzel i Saletnik.  Pomimo zmarnowania tylu wyśmienitych okazji do zdobycia gola, powinniśmy być zadowoleni z wyniku meczu, za co po zakończonym  spotkaniu chóralnym śpiewem kibice Igloopolu podziękowali podopiecznym Jacka Klisiewicza. Zwycięstwo z Błękitnymi Ropczyce było piątą z kolei wygraną Morsów w tym sezonie…