O klubie

   LKS Igloopol to klub o krótkiej ale niezwykle bogatej i ciekawej historii, mogący poszczycić się nie tylko grą w Ekstraklasie ( najwyższej lidze rozgrywkowej w kraju ) ale też wieloma znanymi nazwiskami wśród których są zarówno reprezentanci kraju, olimpijczycy jak i gwiazdy Ekstraklasy. Najbardziej znani to: Leszek Pisz, Jacek Zieliński, Aleksander Kłak, Marek Bajor, Jerzy Podbrożny czy Sławomir Majak.
   W roku 2008 wraz z przyjściem nowego zarządu klub przeszedł głębokie przemiany i z nowym zapałem przystąpił do realizacji swojej misji, jaką jest praca z dziećmi i młodzieżą.
   Sport to nie tylko wyniki i tężyzna fizyczna. Nasi podopieczni poprzez udział w darmowych zajęciach kształtują także swój charakter, uczą się systematyczności, odpowiedzialności, współpracy w grupie i wielu innych cech które z pewnością przydają się także poza boiskiem. Nie jest prawdą, że dzieci i młodzież nie garnie się w dzisiejszych czasach do sportu. Jeśli stworzyć im właściwe warunki i zapewnić profesjonalną, fachową opiekę to chętnych nie brakuje. Nasz klub jest tego najlepszym przykładem. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zawodników w klubie zwiększyła się czterokrotnie. Dziś regularnie trenuje ponad 220 chłopców w 12 grupach wiekowych, a najmłodsi mają 5-6 lat.
   Igloopol to nie tylko piękne wspomnienia z przeszłości. Nasi zawodnicy piszą dziś nową, równie wspaniałą historię klubu.
  O miejsce w reprezentacji Polski walczy obecnie Artur Jędrzejczyk. Biało-czerwone barwy w młodszych kategoriach wiekowych reprezentowało w ostatnich latach kilku naszych chłopców ( U18-Tomasz Góra, U17-Piotr Długosz, Maciej Zaborowski, U16-Bartłomiej Łukacz, Bartosz Sobkowicz, U15-Mirosław Baran, Gerard Bieszczad, Paweł Kajpust ) Z kolei aż 20 naszych najmłodszych wychowanków powoływanych było w ostatnim czasie do Kadry Podkarpacia. Świadczy to o tym, że zarówno praca trenerów w klubie jak i talent chłopców jest zauważany i doceniany przez najlepszych fachowców.
    W tym momencie klub może się poszczycić nie tylko indywidualnymi sukcesami zawodników. Osiągamy bardzo dobre wyniki również w rywalizacji drużynowej z innymi klubami. Nasi najmłodsi przywożą medale praktycznie z każdego turnieju. Ich starsi koledzy zajmują natomiast czołowe miejsca w ligach. W 2005 roku nasi juniorzy zdobyli Mistrzostwo Podkarpacia.
Szczególnym powodem do dumy jest organizowany przez nas w sezonie letnim turniej Śnieżka Cup. W ciągu kilku lat z małego zwykłego turnieju impreza rozrosła się do 3 dniowych zmagań sportowych skupiających ponad 1200 zawodników z wielu czołowych polskich klubów.
Z kolei w sezonie zimowym organizujemy cykl turniejów pod szyldem PBS Cup, który również cieszy się dużym zainteresowaniem.
Olbrzymią radością napawa nas fakt, że nasze starania i ciężka praca jest dostrzegana i doceniana przez mieszkańców Dębicy. Jako organizacja pożytku publicznego z roku na rok otrzymujemy coraz większe wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Dzięki temu jesteśmy jedną z najmocniej wspieranych organizacji pożytku publicznego w Dębicy.
Jednak środki jakimi dysponujemy mimo wszystko są niewystarczające, by w pełni wykorzystać potencjał jakim dysponujemy.