Niedzielne zwycięstwa A-Klasy oraz CLJ-U17

W niedzielę rozpoczęliśmy wcześnie bo już o 11:00 meczem naszych juniorów w rozgrywkach A-Klasowych a zakończyliśmy meczem CLJ-U17 o godzinie 16:00.

Igloopol II Dębica – LKS Nagoszyn 5:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Dzióbak 11, Dawid Adamski 65, Jakub Ślusarski 78, Jakub Lesiak 85, Fabian Jasiak 89.

Igloopol II: Gawle – Gordon, Mosur, Ochab D. (52 Mazur) , Adamski, Król (52 Jasiak), Cyganowski , Dzióbak (80 Czernik), Jaszcz ż , Solarz (58 Ślusarski), Mitek (65 Lesiak). Trener Marcin Stefanik

LKS Nagoszyn: Kieraś – Marczyk, Lachowicz, Węgrzyn, Rzepa, Bieszczad, Róg, Prokop (46 Plezia), Kirilov, Ćwik (76 Łanucha K.), Łanucha P. Trener Michał Węgrzyn.

Sędziował: Jakub Koza

W upalne niedzielne przedpołudnie druga drużyna Igloopolu rozegrała mecz, tym razem z LKS Nagoszyn. Spora ilość widzów zobaczyła dobry, szybki mecz plus pięć bramek, wszystkie dla zespołu gospodarzy. Już w 11 minucie Przemek Dzióbak precyzyjnie przymierzył spoza pola karnego i prowadzimy 1-0. Nasi młodzi ładnie rozgrywali piłkę, posiadali przewagę i tylko dzięki bramkarzowi gości wynik się nie zmieniał.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie: Dawid Adamski w 65′, Jakub Ślusarski w 78′ Jakub Lesiak w 85′ a kropkę nad i postawił Fabian Jasiak w 89 minucie. Nasi przeciwnicy próbowali odpowiadać ale ich ataki kończyły się przed polem karnym. Najpoważniejszą próbą zmiany wyniku był rzut karny dla LKS Nagoszyn. Jednak, na ich nieszczęście bardzo dobrze zachował się Kacper Gawle, który nogami wybronił strzał z jedenastu metrów.

Jako ciekawostkę można dodać że w 76 minucie na boisku w drużynie przyjezdnej pojawił się Kazimierz Łanucha rocznik 1961. Gratulujemy formy !

Podsumowując, kolejny dobry mecz w wykonaniu młodych zawodników Igloopolu. Mecz toczony fair play, z szacunkiem dla przeciwnika. Sędzia pokazał tylko jedną żółtą kartkę.

W 3 kolejce nasza drużyna zagra 30.08 na wyjeździe z zespołem Sokół Krzywa. Domowe spotkanie to mecz z LKS Stasiówka w niedzielę 03.09 o godzinie 11.00 Serdecznie zapraszamy !

Igloopol Dębica – Hutnik Kraków 2:0 (0:0)

Bramki: Lis 50-karny, 69-karny.

Igloopol: Lis – Siedlecki, Adamski (83 Kolman), Ciskał, Gawle, Smoła ż, Hatalski (90 Placek), Kurek ż (67 Piskadło), Romanowski (33 Susz), Hołda (55 Sok), Gujda ż (82 Wolak). Trener: Łukasz Jamróg.

Hutnik: Smok – Staniszewski ż (75 Łapczyński), Waligóra ż, Stojek ż, Sobczyk (46 Boratyński), Władyka, Rzepka, Kłyż (46 Siwiec), Halo (87 Swatowski), Luraniec (46 Bil), Stodulski (75′ Koziel). Trener: Maksymilian Habowski

Sędziował: Konrad Łukiewicz

Do trzech razy sztuka. Wreszcie, można by rzec. Niedziela godzina 16.00 Igloopol – Hutnik Kraków 2-0.

W swoim trzecim meczu drużyna Igloopolu zasłużenie zgarnęła 3 punkty. Od samego początku nasi zawodnicy byli stroną przeważającą, stwarzali dużą ilość groźnych sytuacji ale dobrze bronił bramkarz Hutnika. Goście też atakowali, w większości z kontry ale na posterunku stał niezawodny Maksymilian Lis i nasi obrońcy.

Licznie zgromadzona publiczność doczekała się bramek w drugiej polowie meczu. Obie po rzutach karnych, które, co ciekawe, pewnie wykonywał nasz młody bramkarz – Maksiu Lis. Dodatkowo pod koniec meczu obronił rzut karny czym zasłużył sobie na miano MVP meczu. W przeciągu całego spotkania przewaga była po naszej stronie, liczne sytuacje bramkowe, skutecznie interwencje obu bramkarzy, generalnie ciekawy mecz.

W kolejnej kolejce czeka Igloopol wyjazd do Krakowa i mecz z Cracovią. Spotkanie na swoim obiekcie odbędzie się 10 września o 16.00, przeciwnikiem będzie GKS Bełchatów.